בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ספרד: פסקנ דליפת הנפט מהמיכלית השקועה 
 
 לחקור את האחראים על מאמצי החילוץ (רוירוס)   
 
חדשות נענע

כך מצאה צוללת צרפתית מיוחדת שחוקרת את הריסות המיכלית; בינתיים: כתם נפט ענקי בדרך לחוף; מאמצי ההצלה בזירת האסון נמשכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוללת צרפתית מיוחדת שחוקרת את הריסותיה של המיכלית. מצאה היום (שני) כי פסקה דליפת הנפט מן המיכלית. הצוללת נאוטילוס, שהיתה הראשונה לצלם את שרידי הטיטאניק, מונה שלושה אנשי צוות, ומצוידת בציוד צילום משוכלל בעזרתו בדקה אם עדיין קיימות דליפות בגוף המיכלית.

בתוך כך, מלך ספרד, חואן קרלוס, ביקר היום בחופה הצפון מערבי של המדינה כדי לאמוד את נזקי הטבע שגרמה טביעתה לפני שבועיים של מיכלית הנפט "פרסטיז'". המלך שמע מפי התושבים על הנזקים שגרמה טביעתה של המיכלית, והודה לצוותים המנסים למנוע נזקים כבדים יותר.

מקורות בספרד דיווחו אתמול כי הרוחות העזות המנשבות סמוך לחופה הצפון-מערבי של ספרד, סחפו ביממה האחרונה כ-9,000 טונות של מזוט לעבר חופי מחוז גליסיה ומאיימות להרחיב את ממדיו של האסון האקולוגי.

לדברי המקורות כתם המזוט הוא הגדול ביותר שדלף עד כה מהמיכלית השקועה, וחלקים ממנו מתחילים להגיע לחוף. מאז התאונה כבר נשטפו כ-2,000 טונות של מזוט לחוף, וכיסו שטחים נרחבים. מומחים הגדירו את האסון האקולוגי שנגרם באיזור כאחד הגדולים בהיסטוריה.

לאסון גם השלכות כלכליות קשות. הדיג, שהוא מקור הפרנסה היחיד של רבבות מתושבי האיזור, נאסר ברצועה ימית שאורכה כ-400 ק"מ. האחראי על הדיג במחוז כינה את המאבק לתחם את הכתם ולהרחיקו מהחוף "קרב אבוד".
 

הירוקים תובעים חקירה פלילית

 
גורמים ירוקים בספרד קוראים לתובע הכללי לפתוח בחקירה פלילית ולמצות את הדין עם האחראים על מאמצי החילוץ. לדבריהם, החלטת השלטונות לגרור את המיכלית הדולפת ללב ים היתה טעות שגרמה למיכלית להתבקע לשניים ולשקוע, והרחיבה את האסון. הם טוענים שעדיף היה לגרור את המיכלית לנמל קרוב, שם ניתן היה לשאוב ממנה את הנפט שטרם דלף החוצה. השלטונות אמרו בתגובה שהחלטתם נבעה מחשש שאם תתבקע המיכלית קרוב יותר לחוף, היה האסון גרוע עוד יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by