בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תמכור לישראל פצצות מונחות לוויין 

ארה"ב תמכור לישראל פצצות מונחות לוויין

 
 
חדשות נענע

nדובר במערכת המדוייקת ביותר שקיימת כיום, במחיר זול בהרבה מפצצות מונחות לייזר. רשת סי.אן.אן מוסרת כי הפצצות נמצאות עד עכשיו רק בשימוש ארצות-הברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות-הברית מתכוונת למכור לישראל טכנולוגיה לפצצות מונחות לוויין. רשת סי.אן.אן מוסרת כי בכוונת ארצות-הברית למכור טכנולוגיה שתאפשר לה להמיר 700 פצצות "רגילות" לפצצות המתקדמות ביותר שקיימות כיום, שנמצאות רק בידי צבא ארצות-הברית.

מערכת הלוויין להנחיית פצצות, המכונה JDAM נחשבת למערכת המדוייקת ביותר שקיימת בעולם. בניגוד לפצצות מונחות לייזר, הן יכולות לפעול בדיוק מירבי גם בתנאי מזג אוויר קשים ביותר ובעננות כבדה. פצצות כאלה שימשו את נאט"ו במלחמה ביוגוסלביה השנה, והן אלה שהרסו את בניין השגרירות הסינית בבלגרד.

הערכות הן מאוד זולות יחסית - ניתן להמיר פצצה "טיפשה" למכונת הרס מונחת לוויין בעלות של 14 אלף דולר בלבד. זאת בהשוואה ל-300 אלף דולר לפצצה מונחית לייזר, כמו אלו ששימשו במלחמת המפרץ.

המכירה המוצעת, בשווי 45 מיליון דולר, היא של "ערכות זנב" שמורכבות על פצצות רגילות, ומאפשרות לכוון אותן באמצעות מערכת של 24 לוויינים, על סמך נתוני מיקום שמוכתבים לפצצה מראש. העיסקה אמורה לכלול גם חלקי חילוף ותמיכה טכנית.

בהודעה שמסר הפנטגון נטען כי המכירה המתוכננת לישראל לא תשפיע על האיזון הצבאי במזרח התיכון, ותתרום לביטחונה של ארצות הברית, על ידי חיזוק מדינה ידידה שהיא גורם מייצב במזרח-התיכון. הכוונה היא למכור פצצות כאלה בעתיד גם למדינות נאט"ו שונות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by