בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סן פרנסיסקו: גשר "שער הזהב" מבקש תרומות 
 
 יעד מועדף לפיגועי ראווה   
 
חדשות נענע

מאז ה-11 בספטמבר גדלו הוצאות האבטחה של הגשר במאות מיליוני דולרים; הרשות המנהלת נקלעה לחובות כבדים ומבקשת את עזרת הציבור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"גשר הזהב" בסן פרנסיסקו הפך מאז ה-11 בספטמבר ליעד מועדף לפיגועי ראווה. רשות האגרה שמנהלת את הגשר נאלצה עקב כך להגדיל את תקציב סידורי האבטחה במקום בכ-700 מיליון דולר. בנוסף, היא נאלצת לשלם כ-1.2 מיליון דולר דמי ביטוח - סכום כפול מזה ששולם לפני כן.

בעקבות ההוצאות המוגברות נכנסה רשות הגשר לקשיים כלכליים קשים וכבר עתה נמצאת הרשות בחובות כבדים, ובחמש השנים הבאות צפוי החוב לתפוח לכ-296 מיליון דולר.

לאחר אירועי 11 בספטמבר הועלתה אמנם אגרת חציית הגשר משני דולר לחמישה, ואולם, צעד זה לא הספיק כדי לכסות על ההוצאות הגדולות. כעת החליטה רשות הגשר לפנות לציבור האמריקני ולבקש ממנו לתרום כספים שישמשו לאחזקת הגשר.

"אם מישהו רוצה להכניס שני דולר לקופת התרומות כדי ליהנות מהגשר הנפלא הזה, נקבל את הכסף בשמחה", אמרה מורין מידלברוק, סגנית מועצת המנהלים של גשר הזהב. "ניקח כסף מכל מקום שבו נוכל להשיג אותו".

קופות התרמה יונחו בנקודות תצפית באזור הגשר, בדומה לאופן הנהוג בכמה מוזיאונים ופארקים לאומיים ברחבי ארה"ב.

לדברי מידלרוק, תוכנית התרומות היא "הזדמנות להביע את הדאגה של הציבור לגשר", אך ג'וזף בלו, חבר במועצת המנהלים של הרשות, חושב תוכנית ההתרמה היא "משפילה". בלו סבור שהתרומות יעילות "כמו תחבושת לטיפול במחלת הסרטן". "אנחנו לא מדברים על סתם גשר", אמר בלו. "אנחנו מדברים על הגשר הגדול בעולם. אני המום מהעובדה שהגענו לנקודת שפל כזו".

לטענת סוכנויות התיירות בסן פרנסיסקו גשר הזהב הוא אחת האטרקציות המרכזיות בעיר. כ-15.7 מיליון בני אדם ביקרו בו בשנה שעברה. עם זאת, בלו ואחרים לא צופים שרבים מהמבקרים אכן יתגייסו למסע ההתרמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by