בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו יורק טיימס: ארה"ב מקימה בקטאר בסיס פיקוד חדיש 
 
 תרגיל גדול של צבא ארה``ב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

וזאת כהכנה לתרגיל צבאי שיתקיים החודש, אולם בסיס זה אמור לשמש גם כמפקדה הראשית במלחמה נגד עיראק; וושינגטון פוסט: המלחמה בעיראק תעלה לארה"ב עד 200 מיליארד דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית מקימה מרכז פיקוד חדיש בבסיס שמור היטב בקטאר, כך מדווח היום ה"ניו יורק טיימס". המטרה הרשמית של הקמת הבסיס היא הכנה לתרגיל גדול שיקיים החודש צבא ארצות הברית, אולם בסיס זה אמור לשמש גם כמפקדה הראשית במלחמה נגד עיראק. מקורות רשמיים בארה"ב אמרו כי זו הפעם הראשונה שבה תרגיל פיקוד למפקדים בכירים מתקיים מחוץ לארצות הברית.

מאות אנשי צוות ממפקדת הפיקוד המרכזי של ארה"ב יגיעו בשבוע הקרוב לקטאר. בתרגיל ישתתף גם ראש המטות המשולבים, הגנרל טומי פרנקס, וכן מפקדי הנחתים, חיל הים, חיל האוויר ומפקדי המבצעים המיוחדים באזור.

יצויין כי ארצות הברית עדיין לא ביקשה רשמית את אישורה של קטאר לתקוף את עיראק משטחה. מקורות רשמיים במערב אמרו שארה"ב רק מפגינה כוח עד שעיראק תציג את הדו"ח על הנשק להשמדה המונית שברשותה, ותוכיח שיתוף פעולה עם הפקחים במדינה.
 

מלחמה בעיראק תעלה 200 מיליארד דולר

 
בתוך כך, מדווח היום ה"וושינגטון פוסט" מפי גורמים לא רשמיים בקונגרס, כי עלותה הכוללת של המלחמה תוכל להגיע ל-200 מיליארד דולר. בנוסף, כלכלנים מעריכים שאם נשיא עיראק, סדאם חוסיין, יחליט לפגוע בבארות הנפט של המדינה, יהיה הנזק העקיף לכלכלה גדול בהרבה, וישפיע למשך שנים רבות.

לפי הערכות שונות של ועדת התקציב בבית הנבחרים, פעולה קצרה בהשתתפות רבע מיליון חיילים תעלה כ-44-60 מיליארד דולר. הערכה זו קטנה משמעותית מעלותה של מלחמת המפרץ, שהיתה כ-80 מיליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by