בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושג הסדר ביניים לחידוש קשרי התעופה עם קפריסין 
 
 קשרי התעופה שבו לקדמותם. מטוס ארקיע ששב מקניה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הצדדים קיימו משא ומתן, בעקבות החלטת מנהל התעופה על הפסקת הטיסות של חברות התעופה המקומיות לאי; ההסדר מעניק שבועיים להסדרת המחלוקת על סדרי הבטיחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסדר ביניים הושג אחר הצהריים (חמישי) בין ישראל לקפריסין, במשבר הטיסות בין שתי המדינות. ההסדר נקבע לשבועיים ובמסגרתו חזרו בהם שלטונות קפריסין מהמגבלות שהטילו על המאבטחים הישראלים בשדה התעופה בלרנקה.

משרד התחבורה הודיע לחברות התעופה של ישראל כי קשרי התעופה עם קפריסין חזרו לקדמותם, בעקבות השגת הסדר הביניים. בפרק הזמן שנקבע יתקיים משא ומתן בין הצדדים על דרישות הביטחון ההדדיות.

בינתיים יימשכו סידורי האבטחה הקיימים בלרנקה. המשמעות המעשית היא שהמאבטחים הישראלים של הטיסות לישראל וממנה, יוכלו להמשיך לשאת נשק בתחומי שדה התעופה.

מנהל התעופה של ישראל אסר מוקדם יותר היום על חברות התעופה הישראליות "אל על", "ארקיע" ו"ישראייר" לטוס לקפריסין, החל מיום ראשון בבוקר. זאת, עקב מגבלות חמורות שהטילו שלטונות קפריסין על מערך האבטחה הישראלי בנמל התעופה בלרנקה.

במקביל אסרו מנהל התעופה ומשרד התחבורה הישראלי על חברת התעופה של קפריסין, "סייפרוס איירליינס" לנחות בארץ. משדה התעופה בלרנקה נמסר כי הבעיה התעוררה בעקבות שביתה של עובדי הנמל, שאמורה להסתיים הערב.

בתחילת השבוע נודע כי בנמל התעופה בלרנקה תוגברו אמצעי האבטחה בטיסות לישראל וממנה לאי. במסגרת התיגבור, מתבצעים סיורים רבים יותר בנמל התעופה ובסביבתו, לפני ואחרי כל נחיתה או המראה של מטוס ישראלי.

בשבוע הבא אמור להתקיים בניקוסיה שבקפריסין משחק הכדורגל בין מכבי חיפה לאא"ק אתונה. משטרת קפריסין הודיעה מוקדם היותר השבוע כי תגביר את האבטחה סביב מגרש הכדורגל והאוהדים, אולם היום עלתה אפשרות שהמשחק יידחה או יועבר למדינה אחרת.
 

חברת התעופה האתיופית הפסיקה טיסותיה לישראל

 
חברת התעופה האתיופית "אתיופיאן איירליינס" הודיעה ביום שלישי כי תפסיק את טיסותיה לישראל עד להודעה חדשה. זאת, לאחר שביום ראשון הופנה מטוס של החברה שהגיע לארץ לשדה התעופה עובדה שבנגב, על מנת לעבור בדיקה ביטחונית.

גורמי ביטחון בישראל טענו כי בשדה התעופה באדיס אבבה, בירת אתיופיה, התגלו ליקויים ביטחוניים ועקב כך לא הורשה המטוס האתיופי לנחות בשדה התעופה בן גוריון. בהודעת חברת התעופה האתיופית נכתב כי לא נמצאו ליקויים בסדרי האבטחה בשדה, וכי טענות ישראל אינן נכונות.

המטוס של חברת "אתיופיאן איירליינס" המריא ביום ראשון מאדיס-אבבה בדרכו לנתב"ג, אך בעקבות ידיעות שהגיעו לידי מנהל התעופה האזרחי, לגבי ליקויי אבטחה חמורים בשדה באדיס,לא רצו להסתכן בנתב"ג.

מטוס הבואינג 757 הופנה כאמור למנחת "עובדה" שבנגב, שם הורדו 70 הנוסעים מן המטוס, וכל אחד מהם עבר בדיקה ביטחונית. לאחר מכן נבדק גוף המטוס, ורק אחרי שאנשי הביטחון נתנו את אישורם, המריא המטוס לנתב"ג.

ראש מינהל התעופה האזרחית, עמוס אמיר, צפוי להפגש בקרוב עם עמיתו האתיופי, כדי לדון בליקויי האבטחה בשדה התעופה באדיס אבבה. אנשי משרד התחבורה צפויים אף הם לצאת לאתיופיה, כדי לבדוק את סידור האבטחה בשדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by