בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סעודיה: נפעל נגד ארגוני צדקה התומכים בטרור 
 
 בוש ושגריר סעודיה. פיקוח ולחץ מתמידים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מכירה בכך שכספים רבים שהעבירה לארגוני צדקה עברו לארגונים קיצוניים; ארה"ב לוחצת על סעודיה לפעול בנחישות רבה יותר להקפאת מקורות המימון של ארגוני טרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שהכירה בכך שכספים רבים שהעבירה לארגוני צדקה עשויים לעבור לארגונים קיצוניים, הודיעה ממשלת סעודיה כי בכוונתה לפעול בעניין. ה"וושינגטון פוסט" מדווח הבוקר (שלישי) כי מאז מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר נוקטת סעודיה בצעדים שמטרתם לעקוב אחר העברת הכספים מארה"ב כדי שאלה לא יגיעו, בסופו של דבר, לאל קאעידה ולארגוני טרור אחרים.

בין היתר יתבקשו ארגוני הצדקה שבסיסם בסעודיה להקים מערכת בקרת כספים וחשבונות, ולפעול על פי חוקים ותקנות חדשים ותחת עינה המפקחת של סוכנות ממשלתית מיוחדת. כמו כן תוקם יחידת מודיעין פיננסי שתתאם בין פעולות הבנקים, וימונו אוכפי חוק וסוכני מודיעין חדשים. צעד נוסף שיינקט יהיה חקיקת חוקים חדשים ומחמירים בנושאי העברת כספים אל מחוץ לגבולות המדינה.

הדו"ח יוצג במסיבת עיתונאים בשגרירות סעודיה, ויפרט גם את מספר חשבונות הבנק וסכומי הכסף העשויים לקשור לטרוריסטים, אותם הקפיאה ממשלת סעודיה מאז המתקפה בארה"ב. מדובר ב-33 חשבונות בנק וסכום כסף של 5.6 מיליארד דולר.

בתקופה האחרונה מפעילה ארה"ב לחץ על סעודיה בדרישה שתפעל בנחישות רבה יותר להקפאת מקורות המימון של ארגוני טרור. יצוין כי 15 מתוך 19 חוטפי המטוסים במתקפת ה-11 בספטמבר היו בעלי אזרחות סעודית, ומאז נמצאת המדינה בפיקוח מחמיר ובלחץ מתמיד מצד ארה"ב.
 
 
אמש הודיע משרד החוץ הסעודי כי ממשלתו הפסיקה לתמוך בטרור הפלסטיני. דובר המשרד אמר, שסעודיה הפסיקה לשלוח תשלומים למשפחותיהם של פלסטינים שביצעו עשו פיגועי התאבדות. בהודעה נמסר, שהממשלה החלה להעביר כספים לארגונים הומניטריים, בהם "הסהר האדום", "הצלב האדום" ואירגונים הקשורים באו"ם, וכך היא מקווה לעזור למי שנפגע מהטרור בשטחים. הדובר הוסיף כי ייתכן שבעקיפין מגיע חלק מהכסף לידיים אליהן לא כוון, משום שהיא אינה עושה מאמצים לבדוק לאן מגיע הממון לאחר שהוא נשלח לארגונים ההומניטריים. בשבוע שעבר הציעה המועצה לביטחון לאומי לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, להציב לסעודיה אולטימטום של 90 יום אם לא תפסיק את התמיכה בטרור העולמי.
 

דיווח: אל-קאעידה מתכנן פיגועים בסעודיה

השבוע דווח כי ארגון אל-קאעידה מתכנן לבצע פיגועי טרור גדולים בתחומי סעודיה. השבועון "טיים" הסתמך על מקורות בכירים בקהילת המודיעין האמריקנית וטען כי פיגועי הטרור שבוצעו בשבועות האחרונים מהווים פעולות הסחה מההכנות שעורך הארגון לביצוע הפיגוע במדינה. עוד דווח כי גם כי ה- CIA העביר לאחרונה לשלטונות סעודיה הוכחות שאספו חוקרי הטרור שלו, ועל פיהן בראש רשימת היעדים במדינה נמצאים מתקני נפט ותחנות שאיבה, שפיצוצן יפגע בתעשיית הנפט של סעודיה ובהכנסותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by