בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין ורוסיה לוחצות על צ. קוריאה להיות ידידותית לסביבה 
 
 
חדשות נענע

בחודש אוקטובר הודתה צ. קוריאה בנכונות המידע לגבי הנשק בגרעיני שבידיה; זאת, בניגוד להסכם עליו חתמה בשנת 1994 בו התחייבה להפסיק את המחקר הגרעיני; ארה"ב ויפן הודיעו שישעו את משלוחי הנפט אליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על רקע הבדיקות שעורכים פקחי הנשק בעיראק והאיומים על סעודיה להפסיק לתמוך בטרור, נראה שזה רק עניין של זמן עד שהכוונת תתמקד בצפון קוריאה. ארה"ב כבר הודתה שיש לה ראיות נגד המדינה הקומוניסטית, ושהיא תכוונת לטפל בנושא לאחר סיום הסוגיה העיראקית.

צפון קוריאה, מצידה לא עושה רבות כדי לשתף פעולה עם הכיוון הביטחוני, אלא ממשיכה לשמור על בדידות מזהרת. שתי בנות בריתה רוסיה וסין, החליטו לעזור לה לשפר את מעמדה בעיני העולם.

הם עושות זאת על ידי שכנועה לוותר על הנשק הגרעיני שלה. "אנו חושבים שזה חשוב לטובת העולם והביטחון בצפון אסיה", אמר בהודעה משותפת שהוציאו נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ונשיא סין, ז'יאנג זמין. השניים קראו היום (שני) לפיונג'יאנג ולוושינגטון לעשות מאמצים דיפלומטיים להידברות ביניהן.

הודען של השתיים נשלחה לאחר פגישתם של השניים. הם אף קראו לחידוש השיחות בין צפון קוריאה לדרום קוריאה, ולהתקרבות אל יפן. בהודעה הוזכר ההסכם עליו חתמה צ. קוריאה - או בשמה הרשמי, רפובליקת העם הדמוקרטי של קוריאה - בשנת 1994, לפיו היא מתחייבת לעצור את פיתוח הנשק הגרעיני שלה.

צ. קוריאה הבטיחה אז שתנטוש את הפיתוח לטובת כורים לאנרגיה אטומית, לשימושים אזרחיים בלבד, בתמורה לנפט. אולם, בחודש אוקטובר האחרון הודתה בנכונותו של המידע שיש בידי האמריקנים לגבי המחקר הגרעיני שלה לצורכי מלחמה.

לאחר הודעתה של הרפובליקה הקוריאנית, הודיעו ארה"ב ויפן שהן משעות את משלוחי הנפט החל מחודש זה. רוסיה וסין מנסות לשנות את ההחלטה, אבל נראה שהכדור נמצא בידיה של צ. קוריאה עצמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by