בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות הפיגוע - יש עדיין ישראלים שמעדיפים את קניה 
 
 החיים האמיתיים הם כאן, בגן עדן. נוף בקניה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במרחק של 15 דקות ממומבסה חיה לה בשלווה מושבת יורדים ישארלית; על פי מעריב, חלק מהגברים נמצאים שם מספר שנים וחיים עם מקומיות; גן עדן זה כאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי חיל האוויר, שפינו בסוף השבוע את התיירים הישראלים מקניה, שבו לארץ כשהם מותירים מאחוריהם ישראלים שהעדיפו להישאר שם.

על פי "מעריב", במרחק של רבע שעה משרידי המלון ההרוס במומבסה, חיה לה בשלווה מושבה של גברים ישראלים. המושבה, שממוקמת בעיירה מטוואפה, הוקמה לפני כמה שנים על ידי גברים בשנות ה-50 לחייהם.

חלק מן הגברים נישאו לנשים מקומיות, וחלקם חיים בזוגיות עם נערות שפגשו בסביבה. רובם מתגוררים בבית ההארחה שהקים דוד אמיתי (57) מכפר סבא, גרוש ואב לארבעה. אמיתי נשוי למוסלמית ממוצא סומאלי, והם ממתינים ללידת ילדם. אמיתי מנהל עסק של מכוניות, ויחד עם שותפו הקנייתי מנהל בית הארחה נוסף בדרום אפריקה.

"לגברים שעברו את גיל החמישים אין מה לחפש בישראל", אומר דני שלינגר (52) מגדרה. "כאן בגן עדן אני מרגיש שוב כמו נער בן 15", מוסיף שלמה מלמד (59) נשוי ואב לשישה מקרני שומרון. מלמד הגיע לקניה לפני 4 שנים, ומאז הוא חי שם בבית חלומי, במחיר של 100 דולר לחודש.

"החיים האמיתיים הם כאן, בגן עדן" אומר צעיר החבורה, משה לברון(42) גרוש ואב לשלושה מרמת-גן. לברון סגר לפני מספר חודשים את העסק שלו לרהיטים, ומאז הוא בקניה עם חברתו המוסלמית בת ה-24. "בארץ אף בחורה בת 24 לא היתה מסתכלת אפילו לכיוון שלי", אמר.

הישראלים לא מוצאים קושי בחיים עם מוסלמים, שלטענתם "שונאים הערבים יותר מאיתנו בגלל שהם הורסים להם את התיירות". הם גם לא מאמינים שמקומיים סייעו למבצעי הפיגוע במלון "פרדייס", בו נהרגו 10 בני אדם, בהם 3 ישראלים. "כאן כולם אוהבים ישראלים" הם קובעים בביטחון.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by