בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: סדאם אשם באונס ובהתעללות 
 
 משליט טרור גם על אזרחיו. פוסטר של סדאם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הקואליציה הבריטית-עיראקית לא מפסיקה לנסות לשכנע את העולם שסדאם הוא רשע; הפעם, מציגה בריטניה את הפשעים ההומניטריים של סדאם כלפי עמו שלו; אמנסטי: זוהי מניפולציה קרה ומחושבת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסע ההכפשות נגד עיראק נמשך, והפעם תוקפת בריטניה מכיוון קצת שונה. לא עוד דיבורים על טילים ונשק להשמדה המונית, אלא טענות הקשורות לזכויות אדם.

ממשלת בריטניה האשימה היום (שני) את עיראק בהפרה בוטה ושיטתית של זכויות אדם בתחומה. עוד נטען שסדאם חוסיין עצמו נוהג לאנוס, להתעלל ולאיים על אזרחי מדינתו.

שר החוץ, ג'ק סטראו, אמר שהעם העיראקי חי בחשש מתמיד ובכניעות, ושבידי הבריטים מסמך מפורט של פשעי הממשל העיראקי כלפי עמו. "כשאנחנו מפרקים את עיראק מנשק, איננו רק מסירים את הסכנה מעל מדינות האזור", אמר סטראו, "אלא אף לוקחים מסדאם את הכוח להחזיק את עמו תחת שלטון של פחד ושררה".

ראיות להאשמות החמורות הן רבות, אמר סטראו, וציין שבתיק החקירה נמצאות עדויות של אזרחים עיראקיים שעברו עינויים, ואשר פנו לארגונים חברתיים לעזרה. חלק מן החומר נשלח על ידי הארגונים הללו, וחלקו על ידי המודיעין הבריטי. סטראו אף מציין שבדו"ח יש חומר קשה לקריאה על התעללות חמורה באזרחים.

"ברור לנו שמדובר במדיניות רשמית של השלטון העיראקי", אמר סטראו, וציין שמטרת הדו"ח היא להזכיר לעולם שצורת שלטונו של סדאם לא מקובלת, לא רק בגלל כוונותיה האלימות אלא בשל האלימות שלה באופן כללי. השלטון הזה מפר כל הבנה בינלאומית, אמר.

הארגון הבינלאומי לזכויות אדם, "אמנסטי", הגיב בזעם על הדברים, וכינה אותם "מניפולציה קרה ומחושבת". הארגון האשים את בריטניה בניצול מצבם הקשה גם ככה של אזרחי עיראק, לשם הצדקת פעולה צבאית נגד המדינה. "אסור לשכוח שבריטניה וארה"ב התעלמו לחלוטין מדו"ח אמנסטי, שהתריע על הפרה של זכויות אדם בעיראק, עוד לפני מלחמת המפרץ", אמרה מזכירת הארגון.

יש לציין, שפקחי הנשק של האו"ם נמצאים בבגדד כבר חמישה ימים, אך עדיין לא מצאו שיד וזכר לנשק לא-קונבנציונלי במדינה. אולם, יש מי שטוען שהסיבה היא שסדאם הצליח להבריח מדענים ותוכניות אל מחוץ למדינה עוד לפני הגעת הפקחים.
 

מדינות ערב חוששות ממלחמת אזרחים עיראקית

 
חלק ממדינות ערב הודיעו שיתמכו במתקפה אמריקנית על עיראק לשם שינוי המשטר, אולם על ארה"ב להבטיח להן לעמוד במספר תנאים לפני שתיכנס למדינה.

בין השאר חייבת ארה"ב להבטיח שתעשה כל שביכולתה למנוע מלחמת אזרחים בעיראק, לאחר שיודח סדאם. בנוסף, דורשות המדינות שהפעולה הצבאית תהיה קצרה ככל האפשר, ותפגע במספר מוגבל של אזרחים.

דרישה נוספת היא שההתקפה תוגדר כפעולה שמטרתה לאכוף את דרישות האו"ם, ולא כניסיון אמריקני חד צדדי לשנות את המפה הגיאו-פוליטית של המזרח התיכון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by