בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פורום קו התפר: לבנות מייד גדר הפרדה בגלבוע 
 
 הפורום תובע להתחיל בבניית הגדר. העבודות על גדר ההפרדה ליד קלקיליה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכינוס חירום של ראשי 17 היישובים, הוחלט לעלות להפגין בירושלים, בתום השבעה על הרוגי הפיגוע בבית שאן; השבוע תחל בניית גדר עוטף ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורום יישובי קו התפר התכנס בצהריים (שני) בבית שאן, לישיבת חירום בעקבות הפיגוע הקשה שהיה בעיר ביום חמישי האחרון. חברי הפורום קוראים לממשלה לבנות מייד גדר הפרדה באזור הגלבוע ובעמק בית שאן. המתכנסים דורשים גם להעביר את האחריות על הביטחון באיזור התפר מן המשטרה לידי הצבא.

ראש עיריית בין שאן, פיני קבלו, אמר בישיבה כי בכוונתו לעלות עם המשפחות השכולות מהפיגוע, לכשיקומו מהשבעה על יקיריהם, לירושלים לקיים שביתת מחאה. זאת, עד שימסר להם לוח זמנים לבניית גדר ההפרדה. לדברי קבלו, "זהו פרויקט לאומי ושם שיקול תקציבי לא יכול להיות תירוץ".

בפורום חברים ראשי ערים ומועצות מקומיות מ- 17 יישובים הסמוכים לקו התפר. יו"ר הפורום, דני עטר, הודיע אתמול כי אם בתוך שבועיים לא תתחיל הממשלה לבנות, תיזום המועצה האזורית בניית גדר. עטר אמר עוד כי "אם היתה גדר היא היתה מונעת את הגעתם של הרוצחים מג'ילבון לבית שאן".

על פי התוכנית שאישרה הממשלה, אמורה בשלב הראשון להיבנות גדר לאורך 120 ק"מ מכפר סאלם שמצפון מערב לג'נין, עד לאיזור כביש חוצה שומרון במרכז הארץ. בשלב השני אמורים להיבנות 220 ק"מ נוספים. עלות העבודה מוערכת במיליון דולר לקילומטר של גדר והמועד המתוכנן לסיומה הוא יולי 2003.

עד עתה נבנתה גדר ליד כפר סאלם באורך של 2.5 ק"מ. באיזור קלקיליה הוקמה חומה כדי להגן על כביש חוצה ישראל ובאיזור היישוב מתן בדרום השרון, נבנתה גדר על ידי המועצה האזורית. הגדר מכפר סאלם מזרחה עד בית שאן כלולה בשלב השני של התוכנית. מדובר ב-60 קילומטר שתכנונם הסתיים אך התקציב להקמתם לא אושר.
 

השבוע תחל בניית גדר עוטף ירושלים

 
השבוע תחל הקמת הגדר באיזור עוטף ירושלים, בתוואי של 20 ק"מ וחצי. העבודות צפויות להסתיים עד מרץ אפריל 2003.

בינתיים הפלסטינים שרוצים להכנס לעיר לא מתקשים במיוחד. כוחות של מג"ב עצרו במהלך סוף השבוע כ-3000 פלסטיניים ללא אישורי שהייה (שב"חים), במרחב התפר ובעוקף ירושלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by