בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל קאעידה אחראי לפיגוע בקניה 
 
 נקמה על פעילות ישראל בשטחים. מלון פרדייז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

באתר אינטרנט המזוהה עם אל קאעידה נכתב כי זו מתנת הארגון למוסלמים ברחבי העולם בחודש הרמאדן; ארה"ב: עדויות לקשר בין אל קאעידה לפיגוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל קאעידה נטל הערב (שני) אחריות על הפיגוע במלון במומבסה ועל ניסיון הפיגוע במטוס ארקיע, שהתרחשו ביום חמישי האחרון, בהודעה שהתפרסמה באתר אינטרנט ערבי המזוהה עם אל קאעידה בשם "נגינת הכדורים" נכתב כי הארגון "מתנצל על האיחור בברכות לקראת הרמדאן, אך הן הגיעו למומבסה".

הארגון הדגיש כי היכה שוב באזור קניה - אחרי הפיגועים נגד שגרירויות ארה"ב - אך הפעם נגד היהודים. רשת אל קאעידה טוענת כי הפעולה בוצעה כנקמה על פעילות ישראל בשטחים. "נשותיכם כנגד נשותינו, זקניכם כנגד זקנינו, ילדיכם כנגד ילדינו. אתם מטילים על הפלסטינים מצור של הרעבה, אנחנו נטיל עליכם מצור של הפחדה", נכתב בהודעה.

אל קאעידה מתגאה בכך שלמרות "הרדיפה הבינלאומית נגדנו אנחנו מצליחים לבצע פעולות כנגד החזית היהודית-צלבנית". הארגון הגדיר את הפעולה "סטירת לחי" לסי.איי.איי והמוסד הפועלים באזור זה של אפריקה.

הארגון מדגיש שהפעולות התבצעו "לכבוד העם הפלסטיני והאומה האסלאמית" ו"באותו מקום שבו הוכתה הברית הצלבנית-יהודית לפני 4 שנים, בקניה תקפו לוחמי אל קאעידה שוב את הברית הבוגדנית הזו. הפעולה הפעם בוצעה נגד היהודים. הארגון מסיים את ההודעה בהבטחה להמשיך בפעולתו. "אנו מבטיחים שפעולותינו תימשכנה, עד אשר יידע העולם כי מלחמת הצלבנים נגד האיסלאם נכשלה".

בתוך כך, מקורות מודיעיניים בממשל האמריקני טוענים כי מצאו קשר מוחשי בין הפיגועים במומבסה לבין אל קאעידה. לדברי האמריקנים, משגרי הטילים שנמצאו לאחר הירי לעבר מטוס ארקיע, הם מאותה סדרת ייצור של משגר דומה שנמצא בחודש מאי סמוך לבסיס אווירי בסעודיה לאחר נסיון כושל לשגר טילים לעבר מטוס אמריקני במקום. להערכתם, הטילים נרכשו במועד דומה בידי אותם אנשים, אנשי ארגון אל קאעידה.
 

חזרה על דפוס הפעולה המוכר של אל קאעידה

הפיגוע במומבסה אירע במלון פרדייז השייך לישראלים, כאשר ג'יפ מסוג "פאג'רו" התפרץ מבעד למחסום הברזל בכניסה למלון והתפוצץ בפתח המלון. מעוצמת הפיצוץ נהרגו 12 בני אדם, מהם שלושה ישראלים, ואורחים ועובדים רבים במלון נפגעו.

מהחקירה בקניה עלתה הסברה כי ארגון מוסלמי קיצוני מסומליה בשם "אל איתיחד אל איסלמיה", המקורב לאל קאעידה, עומד מאחורי הפיגוע. אם נכונה הידיעה באתר האינטרנט הערבי אזי יש כאן חזרה על דפוס הפעולה המוכר של אל קאעידה: "קציני מבצעים" של הארגון מגיעים למדינת יעד, חוברים לאנשי ארגון מקומי, מדריכים אותם, מפקדים על המבצע, ונעלמים מהמקום זמן קצר לפני הפיגוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by