בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רה"מ אוסטרליה: אינני מסתייג מעמדתי לפעול נגד הטרור 
 
 החוק הבינלאומי אינו מסוגל להתמודד עם הטרור. ג`ון הווארד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מכחיש כי החלטתו לפעול מעבר לים למנוע טרור בארצו גרמה להתערערות היחסים בין ארצו למדינות אסיה; מלזיה: אם אוסטרליה תתערב בנעשה בארצנו נראה בכך הכרזת מלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, עומד היום (שלישי) בהבטחתו לפעולה צבאית מונעת במדינות אחרות בניסיון למנוע פעולות טרור בארצו. אמש סירב הווארד לחזור בו מאיומיו לפעול מעבר לים. כזכור, בראיון טלוויזיוני שהעניק בתחילת השבוע אמר כי האיום הגדול ביותר על ארצו בא מצד ארגוני טרור ולא מדינות. לדבריו, החוק הבינלאומי אינו מסוגל עוד להתמודד עם המציאות בעולם, ובמקרה שלא תהיה אלטרנטיבה אחרת למניעת פיגוע על אדמת אוסטרליה, תהיה הצדקה לפעולה צבאית גם מחוץ לאדמתה.

הווארד הכחיש הבוקר כי דבריו גרמו להתערערות היחסים בין ארצו ואסיה: "אמרתי את הדברים באופן מאוד זהיר ומדוייק והם לא כוונו לאף אחת מהמדינות הידידות. אינני מסתייג מהם בשום אופן". כזכור, הדברים עוררו גינוי מצד ממשלות בדרום מזרח אסיה, שהזהירו כי פעולה צבאית אוסטרלית בשטחן תפר את ריבונותן. ביקורת נשמעה גם מצד יריביו הפוליטיים של הווארד שהאשימו אותו בפליטת פה שעלולה לפגוע ביחסיה הבעייתיים ממילא של אוסטרליה עם שכנותיה.

ראש ממשלת מלזיה, מאהטיר מוחמד, אמר כי אם אוסטרליה תתערב בנעשה ארצו כדי להילחם בטרור, הוא יראה בכך הכרזת מלחמה: "אם הם ייכנסו ללא רשות, נראה בכך חדירה מצד מעצמה זרה, וננקוט בפעולות הדרושות בהתאם לחוקי המדינה". שר החוץ האינדונזי אמר כי לאוסטרליה אין זכות לבצע מתקפות במדינות אחרות. הוא הזהיר כי מדינות אינן יכולות לזלזל בחוק הבינלאומי. ממשלת תאילנד טענה כי אף מדינה אינה יכולה לנהוג עפ"י הצעתו של הווארד. מבנגקוק נמסר גם כי יש לשמור על ריבונות כל מדינה.
 
 
ביקורת גם באופוזציה האוסטרלית בעניין: לטענת דובר האופוזיציה רה"מ משתמש בשפה שנועדה להציג אותו כ"שעיר חזה" בפני דעת הקהל המקומית. הסנטור הירוק, בוב בראון, דרש מהווארד לחזור בו מדבריו, וטען כי מדובר "בפליטת פה של ראש ממשלה שנתפס ללאומנות קיצונית". למרות הביקורת סירב הווארד לחזור בו מהצהרתו, ובדברים שנשא בפני הפרלמנט הפדרלי בקנברה הסביר: "כל ראש ממשלה שלא מוכן לעשות זאת ייכשל במבחן הבסיסי ביותר של תפקידו". עם זאת, הוא הדגיש כי דבריו התייחסו לנחישותה של ממשלתו להגן על אוסטרליה, והוסיף: "שום דבר ממה שאמרתי לא כוון בשום צורה נגד המדינות באזור שלנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by