בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פריס: כוננות מוגברת מחשש לפיגוע כימי 
 
 פיגועים במקומות הומי אדם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בצרפת חוששים מהרעלת מי שתיה במאגר המים המרכזי של פריס, פיגוע כימי ברכבת התחתית או פיגוע ביורודיסני; לוחמי הקומנדו הימי הצרפתים בתעלות הביוב של פריס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות דו"ח מיוחד על היערכות כוחות הביטחון של צרפת, בעקבות פיגועי ה-11 בספטמבר בארה"ב, תגברה עיריית בפריס את היערכותה למקרה של פיגוע המוני. הדו"ח שחובר על ידי פראנסואה ז'רה, ואשר יוגש במאי 2003 לרמטכ"ל צבא צרפת, מתריע מפני פיגועים במקומות הומי אדם ובאתרים תיירותיים. בין השאר עלה חשש לפיגוע הרעלת מי שתיה במאגר המים המרכזי של פאריס, פיגוע כימי ברכבת התחתית או פיגוע ביורודיסני.

העתון הצרפתי "לה פאריסיין" דיווח, כי יחידות הקומנדו של סוכנות הביון הצרפתית DJSE, עורכות אימונים שוטפים בתעלות הביוב של פריס כדי "לרכוש מיומנות בלחימה בכל תנאי באזור בנוי".

פראנסואה ז'רה אומר כי הסבירות לפיגוע גרעיני אינה גבוהה, משום שישנו צורך ביכולת גבוהה לביצוע פיגוע מסוג זה, ובחומרים שאינם בהישג יד. "התרחיש שממנו אנו חוששים הוא פיזור חומרים כימיים או רעלים במקומות הומי אדם וסגורים. לשם כך, נערכו תרגילי סימולציה ברכבות התחתית במדינות רבות בעולם והמסקנות עגומות ופסימיות", הוסיף ז'רה.
 
 
לשם ההדגמה מביא ז'רה את נסיונם של אנשי כת "האמת הצרופה" לבצע פיגוע כימי במטרו ביפן. לדבריו אם היו מצליחים אנשי הכת הרי שאומדן ההרוגים היה מגיע ל-50 אלף. "ריכוז גדול של גז סארין בתחנת פיקדילי בלונדון או בתחנת האופרה בפאריס יסתכם בטבח של ממש", העריך.

ז'רה הוסיף כי גורמי הטרור מתכננים לבצע פיגועים שיגבו מחיר כבד בחיי אדם וייצרו בהלה בציבור, "למשל, הרעלה במאגר מי השתיה מונסורי בפריס, המספק את מי השתיה לכל תושבי הבירה. בדרך זו ניתן יהיה להרעיל 3 מיליון בני אדם בתוך שעה".

רולאן ז'אקר, בכיר ביחידה ללוחמה בטרור, הביע תקווה כי לנוכח גל המעצרים בקרב חוגים קיצוניים בצרפת, ובעיקר לאחר מעצרם של 6 חשודים בהשתייכותם לארגון אל קאעידה, יגיעו הטרוריסטים למסקנה כי יקשה עליהם לבצע פיגועי טרור במדינות אירופה, שבהם ננקטים אמצעים לסיכול פיגועים. "אנו מבחינים כי באחרונה העדיפו גורמי טרור לבצע פיגועים באפריקה ובאסיה", אמר ז'אקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by