בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון טרור תיכנן לבצע פיגוע באולימפיאדת סידני 
 
 האולימפיאדה בסידני. לא ברור אופן הפיגוע שתוכנן   
 
חדשות נענע

מדובר בארגון המקורב לאל קאעידה; מקור מודיעיני: הארגון היה מבוסס באוסטרליה הרבה יותר ממה שהרשויות במדינה מסכימות להודות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון טרור איסלאמי המכונה ג'מאעה איסלמיה, תיכנן לבצע פיגוע תופת במהלך המשחקים האולימפיים שנערכו בסידני לפני כשנתיים. עיתון בסינגפור מדווח היום (שלישי) כי ראש הארגון באוסטרליה, החליט לדחות, בסופו של דבר, את התוכנית מסיבה שאינה ברורה.

ג'מאעה איסלמיה נחשב מקורב לארגונו של אוסאמה בן לאדן, אל-קאעידה, ונחשב כאחראי העיקרי לפיגוע שהיה בבאלי בחודש אוקטובר, שבו נהרגו יותר מ-200 בני אדם ומאות נוספים נפצעו.

העיתון ציטט מקור מודיעיני בכיר בדרום מזרח אסיה שטען כי למשימה נבחרו צוות מיומן של מפגעים שכלל אזרח אינדונזי שעבד כנהג מונית בסידני, ואזרח אוסטרלי. עם זאת לא צויין אופן המתקפה המתוכנן.

עוד ציין העיתון כי הארגון הקים בשנת 1996 תאים בערים פרת', מלבורן וסידני. לטענת המקור "אין ספק שהארגון היה מבוסס באוסטרליה הרבה יותר ממה שהרשויות במדינה היו סבורות, או הסכימו להכיר בכך".

הידיעה מתפרסמת יומיים לאחר שראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, מתח ביקורת על המדינות השכנות לאוסטרליה, ואמר כי לארצו הזכות לבצע מתקפה מנע שתגן על ארצו מפני טרור גם במדינות אחרות. יצוין כי לאחרונה התגבר באוסטרליה גל ההתרעות מפני פיגועים וכוננות כוחות הביטחון במדינה הועלתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by