בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרג הפלסטינית - החייל פעל בניגוד לנהלים 
 
 בתה של עובייד. לא נשקפה כל סכנה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת, לפי תחקיר ראשוני; פאטמה עובייד, בת 95 מרמאללה, נהרגה מירי של צה"ל לעבר הרכב בו נסעה; מהתחקיר עולה עוד כי לא נשקפה כל סכנה מהמונית בה נסעה האשה; הרשות הפלסטינית: הרג האשה - פשע מלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החייל שירה בצהריים (שלישי) לעבר אשה פלסטינית והרגה, פעל בניגוד להנחיות פתיחה באש. כך עולה מתחקיר שצה"ל עורך בפרשה. עוד נראה כי לא נשקפה כל סכנה מהמונית בה נסעה האישה. החייל טען מוקדם יותר כי ירה לעבר גלגלי המכונית אך הכדור פגע באשה והרגה.

הרשות הפלסטינית גינתה הערב את מותה של האשה הפלסטינית, פאטמה עובייד בת 95 מרמאללה, שנהרגה בכפר סורדה שליד בית אל. הרשות כינתה את האירוע פשע מלחמה.

מדובר צה"ל נמסר כי התקרית אירעה כשרכב פלסטיני הגיע למחסום סורדה, מערבית לבית אל, בציר שאסור לתנועת רכבים פלסטיניים. החיילים ביצעו נוהל מעצר רכב חשוד, ירו לעבר גלגלי המכונית וקראו לנהג לעצור. אולם הנהג לא עצר אלא נסע במהירות רבה, והחיילים פתחו בירי לעבר הרכב.

מדובר צה``ל נמסר עוד כי במחסום סורדה היה בצהריים ניסיון דריסה, כשמכונית פלסטינית התקרבה במהירות לחיילים במחסום ואחר כך נמלטה מהמקום. ברצועת עזה דיווחו פלסטינים כי שלושה מאנשיהם נפצעו מירי טנק של צה"ל מזרחית לעזה.

כוחות צה"ל עצרו הלילה 12 מבוקשים ודרושי חקירה, החשודים בפעילות חבלנית. העצורים נשלחו לחקירת שב"כ. בסריקות בסריקות שנערכו בכפר תל, הסמוך לשכם, נמצאו 15 ק"ג של חומר נפץ, שפוצץ באופן מבוקר וללא נפגעים.

ברצועת עזה ירו פלסטינים לעבר מספר עמדות של צה"ל. חיילם השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים בכל התקריות. צה"ל הסיר את העוצר מעל הערים: ג'נין, קלקילה, טול כרם, רמאללה ושכם. זאת, כדי לאפשר לאוכלוסיה המקומית להתצטייד במזון ובתרופות. בחברון לא יוטל היום עוצר.
 

נעצר ראש התנזים בבית לחם

 
יחידת "דובדבן" עצרה אמש במחנה הפליטים דהיישה, הסמוך לבית לחם, את סאבר מסאלמה (21), אשר נחשב לראש התנזים באזור. מסאלמה מוכר כמהנדס מטענים וחגורות נפץ. לאחרונה אף עסק בגיוס בני נוער לביצוע פיגועי התאבדות בישראל.

בחודש יולי שיגר מסאלמה את המחבל מתאבד חאזם יוסף, לבצע את פיגוע בירושלים. בפיגוע נפצעו חמישה ישראלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by