בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד ב-CIA: מדענים רוסים הבריחו נגיפי אבעבועות לעיראק 
 
 ניתן להפיץ את הזן הקטלני בקלות באמצעות טילים. נגיפי אבעבועות שחורות   
 
חדשות נענע

מדען אמריקני חשף מקרה של התפרצות המחלה בקזחסטאן; העלה חשד שמנהל מכון מחקר במוסקבה, בו נשמרו נגיפי המחלה, העביר אותם לממשלת עיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנות הביון האמריקנית, הסי.אי.איי, חוקרת חשד שמדענים סובייטים העבירו את נגיף האבעבועות השחורות לממשלת עיראק בשנות ה-90. החשדות דווחו לראשונה ב"ניו יורק טיימס" ויוחסו לנגיפים שהוחזקו במכון מחקר לתרופות ויראליות במוסקבה.

גורמי מודיעין רשמיים מסרו כי מודיע שלהם דיווח, שהמנהל הקודם של המכון הרוסי לקח איתו את הנגיפים בעת שיצא לביקור בעיראק בשנת 1990. "למנהל היתה גישה לכל האוסף של זני האבעבועות ברוסיה, שכלל לפחות מאה זנים", אומר המדען האמריקני ד"ר אלן סליקוף.

האוסף כלל זן קטלני במיוחד של אבעבועות שחורות, שהוחזק מאז המקרה של התפרצות המחלה לפני 30 שנה בעיר אראלסק בקזחסטאן. סליקוף, שחשף מוקדם יותר השנה את סיפור ההתפרצות באראלסק אומר כי ייתכן שהזן עמיד בפני החיסון הקיים בידי מדינות המערב.

"גם אם החיסון היה זמין הוא לא היה מפסיק את התפשטות הזן הנדיר, אך היה מסייע להגביל את מספר הקורבנות שלו", אמר ד"ר סליקוף והוסיף כי האפשרות שגורם המחלה נמצא בידי הממשלה העיראקית מדאיגה מאוד, במיוחד לנוכח חומרתו של הזן הזה והקלות שבה ניתן להפיץ אותו, באמצעות טילים מעל לאיזורים פתוחים ונרחבים. בעבר לא חשבו שדרך הפצה זו אפשרית.
 

ארה"ב ובריטניה יחסנו את אנשי הצבא והרפואה

 
ה"טיימס אונליין" דיווח אתמול (שלישי) כי אנשי צבא ורפואה בארה"ב ובבריטניה יחוסנו מפני אבעבועות שחורות, כצעד ראשון שנוקטות שתי המדינות בהתגוננות מפני מתקפת טרור ביולוגית.

על פי הדיווח, בארצות הברית בלבד יינתן החיסון בשלב הראשון לכמיליון אנשי צבא ורפואה, ובשלב השני יחוסנו קרוב לעשרה מיליון איש נוספים. גם בארה"ב וגם בבריטניה יינתן החיסון מאוחר יותר לכלל האזרחים "במידת הצורך".

בימים הקרובים צפוי נשיא ארה"ב, ג'ורג' וו. בוש, לשחרר פרטים נוספים בעניין. מומחי בריאות מעריכים כי אחד מכל שלושה מבין מיליון מקבלי החיסון עלולים למות כתוצאה מתופעות לוואי שכרוכות בחיסון וכתריסר אחרים צפויים לאיום מתמיד של התפרצות המחלה.

עם זאת, בוש שוכנע כי הסיכון ממתקפת טרור על אדמת ארצות הברית גדול מדי בכדי שניתן יהיה להתעלם ממנו. אם תתפרץ המחלה המדבקת, עלולים 30 אחוז מהנבדקים בה למות ואחרים עלולים להישאר עיוורים או שגופם יושחת.

גם בישראל הוחלט לפני מספר חודשים לחסן כ-15 אלף שוטרים, אנשי פיקוד העורף, צוותי מד"א וצוותים רפואיים בחדרי המיון ובתיה"ח בפני המחלה, מחשש למתקפה ביולוגית ולאור ההתפתחויות עם עיראק.
 

אחד מכל שלושה שנדבקים במחלה - מת

וירוס האבעבועות השחורות הינו קטלני ביותר וגורם למוות של אחד מכל שלושה שנדבקים בו. בין התופעות השכיחות המופיעות עם התפרצות המחלה: כאבי ראש, הזיות וחום, הקאות והתפתחות פריחה וסימנים על העור. בקרב ילדים עשוי החיסון לגרום לפגיעה נוירולוגית, שיתוק ואוטיזם. לווירוס תקופת דגירה הנמשכת בין שבוע ל-17 יום.

יצוין כי תרכיב החיסון נגד אבעבועות שחורות פותח לראשונה בשנת 1798 והביא עימו התקווה כי נפרצה הדרך למיגור המגפות מהעולם. ואמנם, למרות הצלחה בחיסול המגפות הגדולות שגבו עשרות-אלפי קורבנות, עדיין נותרו, כאמור, תופעות לוואי קשות לחיסון ולתרופות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by