בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת אור מפרסמת את טיעוני המוזהרים על ידה 
 
 ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, במעיד בפני הוועדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

פורסמו טיעוני מפקדים בכירים במשטרה, בזמן אירועי אוקטובר 2000 במגזר הערבי; קצין באגף המבצעים מאשים את תנ"צ יהודה סלומון בכל שאירע במרחב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת אור, החוקרת את אירועי אוקטובר 2000 במגזר הערבי בישראל, התירה היום (שלישי) לפירסום את טיעוניהם המסכמים של חמישה מבין המוזהרים על ידיה, כפי שהוגשו לראש הוועדה, השופט תאודור אור.

תת ניצב משה ולדמן, שכיהן כמפקד מרחב העמקים במשטרה בזמן המהומות, טוען בסיכומיו כי דיווח למפקד מחוז הצפון על השימוש בצלפים נגד מפגינים ערבים. זאת, בניגוד לגרסתו של מפקד המחוז דאז, ניצב אליק רון. עורכי דינו של ולדמן אומרים, כי נראה שעניין הפעלת הצלפים בנצרת נשמט מזכרונו של מפקד המחוז, בלחץ האירועים.

חמשת השוטרים שהיו בדרגי השטח והביניים באותה עת, דוחים את החשדות נגדם שלפיהם, הם הורו לירות אש חיה לעבר מפגינים ערבים. החמישה דוחים גם את החשדות שלפיהם, לא נערכו כיאות למהומות באיזורים שעליהם הופקדו.
 

סנ"צ מאיר: תנ"צ סלומון אשם בכל מה שאירע במרחב

 
סגן ניצב ירון מאיר, שהיה קצין אגף המבצעים במרחב הגליל של המשטרה במהלך אירועי אוקטובר, תוקף את מי שהיה ממונה עליו, תת ניצב יהודה סלומון ואומר כי הוא אשם בכל שאירע במרחב.

בטיעונים המסכמים שהגיש לוועדת אור, טוען מאיר כי סלומון היה אחראי לכך שלא הוצבו מספיק כוחות בגזרת משגב, שבה אירעו חלק גדול מההתפרעויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by