בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברגותי: יש להחליף את הנהגת הרשות הפלסטינית בהקדם 
 
 הבכירים צריכים להתפטר לאחר שנכשלו בתפקידם. ברגותי במשפטו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש התנזים לשעבר בגדה, השפוט בישראל, יוצא לראשונה נגד ערפאת ובכירי הרשות; לדבריו, יש להחליף את ההנהגה בצורה דמוקרטית וחוקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש התנזים לשעבר בגדה, מרואן ברגותי, שעומד למשפט וכלוא בישראל, תקף היום בראיון לסוכנות הידיעות איי.פי את הנהגת הרשות הפלסטינית. ברגותי קרא לבכירי הרשות לפרוש באומרו "זה הזמן שרבים מהמנהיגים והבכירים הפלסטינים יעזבו את תפקידם, אחרי שנכשלו בתפקידם ובאחריותם למאבק המכריע הזה". ברגותי התכוון בדבריו לאינתיפאדת אל אקצא.

זו הפעם הראשונה שברגותי יוצא בגלוי נגד יו"ר הרשות, יאסר עראפת, למרות שהיו"ר אינו מוזכר בדבריו. ברגותי כתב את הדברים בתשובה לשאלות שהציגה לו איי.פי באמצעות עורך דינו. ברגותי הדגיש כי השינויים צריכים להיעשות בצורה דמוקרטית ובהקדם האפשרי וציין עם זאת, כי הוא עדיין תומך במאבק המזוין נגד ישראל.

בניגוד לחברים אחרים בפתח, ברגותי תמך בקביעות בחימוש המאבק. בשבועות האחרונים אמרו כמה בכירים פלסטיניים כי ההתקוממות החמושה היתה טעות וכי יש להפסיק אותה. ברגותי טוען כי השימוש שעשתה ישראל בנשק כבד הוא שדחף את הפלסטינים להשתמש בעצמם בנשק.
 

ברגותי הכריז כי יתמודד בבחירות ברשות

 
מעצרו של ברגותי העלה מאוד את הפופולריות שלו בקרב הפלסטינים. סקר שפורסם בשבוע שעבר מעלה כי 35 אחוז מהפלסטינים תומכים בערפאת ו- 21 אחוזים היו בוחרים בברגותי. הסקר נערך על ידי המרכז הפלסטיני למחקר.

בדיון האחרון במשפטו לפני כשבועיים, הכריז ברגותי כי יתמודד בבחירות ברשות הפלסטינית, שנקבעו על ידי ערפאת ל-20 בינואר 2003.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by