בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחאות על דברי איש התק"מ בגנות החיילים חובשי הכיפות 
 
 דברים אומללים שיעמיקו השסע בצה``ל. חיילים ותושבים מדליקים נרות בחברון (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

יואל מהרשק הזהיר כי מערך הפיקוד יאוייש בתוך כמה שנים ע"י חובשי כיפות; השר איתם: זו הסתה ואפליה חמורה; ראשי התק"ם מסתייגים מהאמירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התנועה הקיבוצית הודיעה אחר הצהריים (שלישי) כי היא מסתייגת מדבריו של ראש אגף המשימות בתנועה, יואל מהרשק, על חובשי הכיפות בצה"ל. מהרשק קרא היום לצעירי התק"ם להתגייס לשירות משמעותי בצבא ולקחת חלק בשרשרת הפיקוד בצה"ל, כדי למנוע מצב שבו, בתוך כמה שנים, יאוייש מערך הפיקוד הזוטר על ידי חובשי כיפה.

מהרשק הוסיף כי מצב כזה הינו תופעה שאינה מתקבלת על הדעת במדינה בעלת אופי חילוני. ראשי התק"ם, התנועה, נתן טל וגברי ברגיל, נזפו במהרשק על דבריו וציינו כי אין מקום לאמירות מסוג זה. "אנו כתנועה ציונית, רואים בשירות הצבאי ערך לכלל האזרחים, בלי קשר לאמונתם", אמרו טל וברגיל. השניים הביעו התנצלות בפני "כל חייל או מפקד שנפגעו מאמירות לא ראויות אלה".

יו"ר סיעת המפד"ל, השר אפי איתם, גינה את הדברים ואמר כי הם בגדר הסתה והטלת דופי בקצינים חובשי הכיפות. "כל ניסיון לקיים מן הסתה מכוערת ועלילה מכוערת כזו כלפי קבוצה כל כך אידיאליסטית, הוא פסול ומגונה", אמר איתם והוסיף כי "זו הסתה ואפליה חמורה".

ח"כ יהודה גלעד ממימד אמר בתגובה לדבריו של מהרשק, כי אסור לעודד צעירים לשרת שירות משמעותי ממניעים שליליים, שנועדו לפסול גורמים אחרים. גלעד אמר כי דבריו האומללים של מהרשק רק יעמיקו את השסע בחברה הישראלית בכלל ובצה"ל בפרט.
 
 
אפי איתם הוא יוצא התנועה הקיבוצית והיה הקצין חובש הכיפה הבכיר ביותר בצה"ל, טרם שחרורו. הרב גלעד שימש עד לאחרונה כראש ישיבה של הקיבוץ הדתי.

ראש צוות התגובות של "האיחוד הלאומי", תא"ל במיל הפרופ' אריה אלדר, אמר כי "התבטאותו של מהרשק מזעזעת וחמורה והיא מחזירה אותנו לשנותיה הראשונות של המדינה, בהן לא היה ניתן להתקדם בתפקיד כלשהו בלי אישור המפלגה".

אלדר טען כי מהרשק מנסה להכניס את הפוליטיקה לצבא והוסיף, "צה"ל הוא צבא העם והקידום בו נעשה על פי כישורים ומוטיבציה."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by