בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפגעי אסון תיאטרון מוסקבה תובעים את העיר 
 
 תיאטרון מוסקבה. החטופים ממתינים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בית משפט במוסקבה החל לשמוע את עדויות משפחות הקרורבנות ובני הערובה לשעבר, אשר דורשים פיצוי כספי מעירית מוסקבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המצור בתיאטרון מוסקבה בין התאריכים 23-26 באוקטובר על ידי מורדים צ'צ'נים, הסתיים לאחר השתלטות הכוחות המיוחדים הרוסיים, 41 בני הערובה נהרגו. לפחות 129 ומתוכם אזרח העיר אוקלוהומה, מתו כתוצאה משאיפת הגז שפוזר בתיאטרון על מנת להמם את החוטפים.

עורך הדין, איגור טרונוב, מסר כי הוא מייצג 8 לקוחות- 5 בני ערובה לשעבר ו-3 קרובי משפחה של הקורבנות, לדבריו רבים פנו אליו שייצגם. 7 מלקוחותיו דורשים פיצויים בסך מיליון דולר כל אחד, אחד מהם דורש חצי מיליון דולר.

המשפט, המתקיים בבית המשפט המחוזי של מוסקבה, אמור להתחיל ב-24 בדצמבר. זוהי הפעם הראשונה שנפגע או משפחת קורבן הפיגוע תובעים את הרשויות בעוון אחריות לאירוע.


טרונוב מסר כי התיקים מבוססים על חוק רוסי חדש כנגד טרוריזם, שקובע כי רשות רוסית שבתחומה התרחש פיגוע טרור צריכה לשלם פיצויים מוראלים וחומריים לקורבנות. הוא טוען כי אין לו ספק כי יזכה בתביעה, "נותרה רק שאלה אחת, מהו גובה הפיצוי שיקבלו התובעים".

אנה לובימובה, אשר הופיעה כעדה בבית המשפט, אמרה כי אביה בן ה-71 ניצל מהאירוע אך ידו השמאלית וחלקים מפניו נותרו משותקים, "הפנסיה העלובה שלו לא תספיק לתשלום עזרה רפואית, מצב בריאותו התדרדר לחלוטין, הוא מפחד לצאת מהבית לבדו", עוד הוסיפה כי הוא לא מקבל שום עזרה כספית בקניית תרופות.

טרונוב אמר כי כל לקוחותיו הם ממוצא רוסי. הוא הביע חשש כי התביעה תגרר במשך שנים עד שבית המשפט יתן את פסיקתו.

התאחדות אנשי העסקים הרוסית מסרה כי היא הצליחה לגייס עד כה 950,000 דולר עבור משפחות הקורבנות. ארגון היזמים והתעשינים יתן 1600 דולר לכל נפגע, ו-800 דולר לכל משפחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by