בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפט חוזר לאמריקאי שהורשע בפגיעה במצרים 
 
 משפחתו של איברהים בבית המשפט (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סעד א-דין איברהים נידון לשבע שנות מאסר בעקבות כתיבתו על דמוקרטיה וזכויות אדם; הפרשה פגעה ביחסי ארה"ב-מצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הדין הגבוה לערעורים במצרים הורה לקיים משפט חוזר לאמריקאי-מצרי, סעד א-דין איברהים, פעיל זכויות אדם, שנידון לשבע שנות מאסר בגין פגיעה בתדמיתה של מצרים בכתיבתו על דמוקרטיה וזכויות אדם במדינה.

בית המשפט החליט לחזור בו מהאישומים שבעקבותיו נדון למאסר בחודש יולי השנה. המשפט החוזר נקבע ל-7 בינואר. אשתו של איברהים, ברברה, , אמרה כי הוא שוחרר מספר שעות לאחר ההחלטה והוא נמצא כעת בביתו.

וושינגטון הביעה מחאה כנגד הרשעתו של איברהים, מצריים טענה כי אין מדובר במשפט פוליטי ויש לה הזכות לשמור על עצמאות המערכת המשפטית והחלטותיה בהתאם.

הפרשה גם פגעה ביחסים בין ארה"ב למצרים. איברהים, בן 46, נידון לשבע שנות מאסר לאחר שהורשע במאי 2001 בהכפשת תדמיתה של מצרים, בקבלת כסף מגורמים זרים ללא אישור הממשלה ובמעילה. ערעורו השני נדחה ביולי השנה. בעקבות התלונה נגבתה עדות גם מהאח, היום בן 12.לפחות חמישה שופטים מבית המשפט העליון לערעורים יכריעו בדיון החוזר, השלישי בעניינו.

איברהים ייסד בקהיר את "מכון איבן-חלדון ללימודי פיתוח", אשר תמך ברפורמות פוליטיות וכלכליות בעולם הערבי. הוא 27-ו עובדי המכון נעצרו ביולי 2000 לאחר שהודיעו כי יפקחו על הבחירות לפרלמנט במצרים שהתקיימו באותה שנה. במשפט הראשון קיבלו רוב העובדים עונשים על תנאי, ורק איברהים ושלושה עובדים נוספים נידונו למאסרים.

בעקבות הרשעתו השנייה, אמר הנשיא ג'ורג' בוש שיבקש לעכב את הסיוע האמריקאי למצרים במחאה על המאסר. מצרים הודיעה בתגובה שלא תסבול התערבות בענייניה הפנימיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by