בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קרבות עזים בין כורדים לקיצונים מוסלמים בצפון עיראק 
 
 כורדים מצפון לבגדד. מפסיקים ללחום בזמן הרמדאן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לפחות 20 מחברי האיחוד הפטריוטי הכורדי נהרגו בקרבות סמוך לגבול האיראני; הותקפו ע"י אנשי אנסר אל איסלאם הקשור לאל קאעידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קרבות עזים פרצו היום (רביעי) בצפון עיראק בין "האיחוד הפטריוטי של הכורדים" לבין מיליטנטים מוסלמים הקשורים לארגון אל קאעידה. לפחות 20 מלוחמי האיחוד הכורדי נהרגו או נפצעו בקרב, ליד העיר חלאבג`ה הסמוכה לגבול האיראני.

גורם רשמי באיחוד הכורדי מסר כי לוחמים מארגון אנסר אל איסלאם, שנחשד בקשרים עם אל קאעידה, ירו אש ארטילרית כבדה תוך שהם משתלטים על העמדות הכורדיות. הארגון מורכב משלושה ארגונים של כורדים עיראקים שהתאחדו בשנה שעברה ומעריכים כי חברים בו גם לוחמים ערביים שבסיסם באפגניסטאן .

מנהיג הכורדים, השייח ג'עפר מוסטפה אמר כי "הם ניצלו את המצב, שרבים מחברי האיחוד הכורדי יצאו לחופשת עיד אל פיטר, המציין את סיום חודש הרמדאן". מוסטפה הוסיף כי "בכל מקום בעולם המוסלמי אנשים מפסיקים להילחם בזמן הרמדאן".

הקרבות בין שני הארגונים התרבו בשנה האחרונה באיזור שנמצא בשליטה כורדית בצפון עיראק. האיחוד הכורדי שולט בחלק המזרחי של השטח האוטונומי בצפון עיראק, בעוד החלק המערבי נשלט על ידי הקבוצה היריבה, המפלגה הכורדית הדמוקרטית.

ממשלת טורקיה הביעה חשש, מאז החלו הדיבורים בממשל האמריקני על התקפה בעיראק, כי פעולה כזו תביא להקמת מדינה כורדית עצמאית בצפון עיראק. בטורקיה חוששים כי הקמת מדינה כזו תשפיע גם על המיעוט הכורדי היושב בתחומה ותעורר רגשות לאומיים עזים בקרבם.

חשש נוסף בקרב ההנהגה הטורקית, הוא מניסיון של מדינה כורדית עתידית לספח לשטחה את האיזור בדרום מזרח טורקיה, המהווה ריכוז של המיעוט הכורדי. במשך שנים סובלים אזרחיה הכורדים של טורקיה מאפליה חמורה, שמתבטאת גם בסנקציות תרבותיות ונאסר עליהם ליהנות מספרות, קולנוע ותוכניות טלוויזיה בשפה הכורדית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by