בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון מסרב להתחייב כי לא יפנה התנחלויות 
 
 שרון: נאפשר הקמת מדינה פלסטינית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בנאום בפני ועדת העורכים אמר שרון: זו תהיה טעות לחשוף היום מה אני מוכן לפנות; רה"מ מוכן לשלם מחיר כבד עבור הסדר; ביקורת בימין על דבריו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון נשא היום (חמישי) דברים בוועדת העורכים בבית העיתונאים בתל אביב. שרון חזר על כוונתו להקים ממשלת אחדות לאחר הבחירות, אם ייבחר לראש ממשלה וציין כי גמר אומר להגיע להסדר מדיני עם הפלסטינים.

שרון אמר כי יהיה מוכן לשלם מחיר כבד תמורת ההסדר, אך הדגיש כי ממשלה בראשותו לא תתפשר בענין ביטחונה של ישראל. ראש הממשלה ציין כי במסגרת מתווה הנשיא בוש, ישראל תיצור רצף טריטוריאלי שיאפשר לפלסטינים תנועה מג'נין ועד חברון, בלי לעבור אף מחסום ישראלי.

שרון אמר עוד שהוא מסרב להתחייב כי לא יפנה התנחלויות במסגרת הסדר עם הפלסטינים. בתשובה לשאלת עיתונאים אמר שרון "יש תשוקה אדירה לשמוע מה אני מוכן לפנות, אולם זו תהיה טעות לחשוף זאת כעת".
 

ביקורת בימין על דברי שרון בדבר הקמת מדינה פלסטינית

 
גורמים בימין מתחו הבוקר ביקורת על דברי ראש הממשלה בענין תמיכתו במתווה המדיני של הנשיא בוש. ראש האיחוד הלאומי, אביגדור ליברמן, אמר בתגובה כי הקמת מדינה פלסטינית תהיה מעשה של איוולת מדינית וביטחונית.

"ברור שמדינה פלסטינית תהיה המוקד בבחירות הקרובות. אנחנו בניגוד לכל העולם, שפועל על-מנת לפרק ארגוני טרור ומדינות טרור, אנחנו מקימים מדינת טרור ממש ליד הבית שלנו בשערי הכניסה לכל ערי ישראל", דברי ליברמן.

יו"ר המפד"ל, אפי איתם, אמר הבוקר שהקמת מדינה פלסטינית היא סכנה קיומית למדינת ישראל. איתם הביע התנגדות גם לתוכנית שרון, למדינה פלסטינית לא ריבונית, מפורזת, ללא צבא ובלי מרחב אווירי וזכות לכרות בריתות. גם תוכנית מצומצמת זו, טען איתם, היא "הודאה בתבוסתנו וניצחון הטרור".

מועצת יש"ע תקפה את נאומו של שרון אתמול באומרה "עצם הדיבור על תוכנית כזו היום, תוך כדי המלחמה, משמש כדלק של תקווה לטרור הפלסטיני".
 

בשלב השני תוקם מדינה פלסטינית

ביום ראשון נאם ראש הממשלה בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי, ואמר כי הוא מתכוון להציג את השלבים להסדר עם הפלסטינים על פי מתווה בוש שיובא לאישור הממשלה החדשה, וכי יפעל בכל כוחו להקים ממשלת אחדות.

שרון אמר כי בשלב הראשון של התוכנית לאחר החלפת ההנהגה הפלסטינית, יפעל ליצור רצף טריטוריאלי בין מרכזי האוכלוסייה הפלסטינית בגדה. עם זאת הבהיר כי לא יסכים לרצף בין שטחי יהודה ושומרון לרצועת עזה. בשלב השני תוקם מדינה פלסטינית על שטחי איי ובי. המדינה הזאת תהיה מפורזת לחלוטין, ותורשה להחזיק רק בכח משטרה מצוייד בנשק קל.

עוד אמר שרון בנאומו: ``אני מקווה ומאמין שבחודשים הקרובים נקבל סיוע כלכלי מיוחד שיתמוך בישראל במערכה הכלכלית אותה אנו מנהלים. ב-24 ביוני השנה הציג הנשיא בוש את תוכניתו לפתרון אמיתי ביננו ובין הפלסטינים, תוכנית השלום שהוצגה בנאומו של בוש, היא תוכנית הגיונית, מפוכחת ולדעתי בת ביצוע, היוצרת הזדמנות אמיתית להגיע להסדר. אנחנו קיבלנו עקרונית את תוכנית בוש ואת המתווה שהוצג בה. ההסכמות שאליהן הגענו עם האמריקנים מבוססות על לקחיהן של האמריקנים מתוכנית קלניטון-ברק, ועל נסיוני שלי כמי שהשתתף שנים ארוכות במערכה הבטחונית``.

ראש הממשלה הוסיף ואמר, כי ערפאת יקבל תפקיד סמלי בלבד, זאת על פי המתווה שהוצג על ידי הנשיא בוש, ולרשות הפלסטינית ימונה מעין ראש ממשלה, שיהווה את ראש הזרוע המבצעת ומקור הסמכות המינהלית, והממשלה הפלסטינית הארעית תוביל תהליך נרחב של רפורמות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by