בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן לאדן תיכנן פיגוע נגד נבחרת ישראל  
 
 נבחרת ישראל במשחק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בעקבות התרעה חמה נעצר יום לפני המשחק במלטה טוניסאי הקשור לארגון אל-קעידה; התקרית אירעה לפני חודש וחצי ונחשפה רק היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון הטרור אל-קעידה תכנן לבצע פיגוע בנבחרת ישראל כשהגיעה לשחק במלטה לפני חודש וחצי. כך מדווח הבוקר (רביעי) "ידיעות אחרונות". המשחק נערך במסגרת מוקדמות אליפות אירופה בכדורגל.

על פי הדיווח, יום לפני המשחק התקבלו תרעות חמות על כוונת טרוריסטים לפגוע בשחקנים. אנשי
הביטחון הישראלים קיבלו את המידע מגורמי ביטחון באיטליה. יממה לפני המשחק נעצר אזרח טוניסאי המתגורר באיטליה, החשוד כי תכנן את הפיגוע.

מקורות ביטחוניים ברומא הוסיפו, שהיחידה האיטלקית ללוחמה בטרור מנהלת לאחרונה חקירה סמויה נגד מספר צעירים ממוצא טוניסאי, שנחשדו בהשתייכות לאירגונו של אוסאמה בן-לאדן.

לפני המשחק צותתו החוקרים לקווי הטלפון של החשודים, ושמעו את אחד מהם אומר: "הכל מוכן לקראת המשחק. המגרש מוכן, עלינו לשחק את המשחק. ננצח, תמיד ננצח. לא ייתכן הפסד".
 

גרנט: אנחנו נטל ביטחוני

אבי לוזון, שהיה יו"ר המשלחת במלטה אמר: "לא הרגשנו דבר במהלך הנסיעה. האבטחה היתה הדוקה כמו בכל נסיעה של הנבחרת, ובשום שלב לא נתנו לנו להבין שעלול לקרות לנו משהו".

שר המת"ס לשעבר, מתן וילנאי, אמר בראיון לגל"צ: "ישראלים חשופים לטרור בכל מקום ובכל זמן. יש כללי אבטחה לשמירה על נבחרות ישראל. לפני מספר חודשים השב"כ לא אישר הגעת נבחרת שחיה מישראל למלטה, ואני התבקשתי להתערב. אמרתי שאני לא רוצה להיכנס לזה, ועכשיו אני מבין למה התכוונו בשב"כ".

שאול אייזנברג, שהגיע גם הוא עם הנבחרת למלטה אמר "היו התרעות והיתה עירנות גבוהה מאוד. זו היתה הפעם הראשונה שאבטחו אותנו אנשי ביטחון רבים כל כך". אייזנברג הוסיף, שהמאבטחים אף ביקשו ממנו לרכז את כל אנשי התקשורת ולבקש מהם להימנע מדיווחים בכל מה שקשור לאבטחת הנבחרת.

מאמן הנבחרת, אברהם גרנט, אמר שההרגשה היא שישראל מהווה נטל ביטחוני על מדינות אחרות. "לפעמים שולחים לנו מכתבים שמבקשים מאיתנו לא לבוא למשחקי אימון", אמר והוסיף: "רק מדינות במזרח אירופה מסכימות לאחר אותנו, וגם לא כולן".
 

תאילנד מסוכנת לישראלים

במערכת הביטחון מזהירים תיירים ישראלים מפני נסיעות לתאילנד. משרד הוציא אזהרה לאחר הפיגוע בקניה, שכוון נגד אזרחים ישראלים. האזהרה כללה מדינות נוספות במזרח, אולם גורמי ביטחון בכירים מעריכים שתאילנד היא המסוכנת ביותר.

הסיבה היא שמגיעים אליה ישראלים רבים, שרובם מתרכזים בבתי הארחה מסויימים ונוהגים להסתובב בקבוצות גדולות.

על פי "מעריב", בחודשים האחרונים הפכה תאילנד לשדה פעולה לארגוני אל-קאעידה ואל-ג'מאעה אל-איסלאמיה האינדונזי. בשלוש השנים האחרונות ביצעו הטרוריסטים במדינה למעלה מ-100 פיגועים ותקיפות בתאילנד.

במדינה אף מסתתר מרבית הפעיל הבכיר של אל-ג'מאעה אל-איסלאמיה, רדואן עיסאם אל-דין, המכונה "חמבלי". ארגונו הפך להיות הזרוע הצבאית של בן-לאדן בכל מדינות האיזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by