בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברי המזל יוכלו לראות את השמש שוקעת לתוך הירח 
 
 ליקוי חמה מלא מתרחש רק פעם בשנה. הליקוי הקודם באוסטרליה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ליקוי מלא של השמש יתרחש היום בשמי חצי הכדור הדרומי; הליקוי החל באוקיינוס האטלנטי והוא נע במהירות דרך דרום אפריקה לאוסטרליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעה 5:50 לפנות בוקר (רביעי) החל באוקיינוס ההודי ליקוי החמה המלא לשנת 2002. הליקוי נע במהירות דרך דרום אפריקה והאוקיינוס ההודי עד לאוסטרליה, שם יתרחש הליקוי מעט לפני השקיעה. ברי המזל יוכלו לחזות שם במראה יוצא הדופן של השמש שוקעת לתוך הירח.

ליקוי מלא של החמה מתרחש כפעם בשנה בכדור הארץ. זה קורה כשמסלולו של הירח נכנס בין כדור הארץ לבין השמש וחוסם את אור הכוכבים, מה שמכניס חלקים מפני השטח של כדור הארץ לחשיכה זמנית. הליקוי הנוכחי ייראה רק בחצי הדרומי של כדור הארץ.

וכמו תמיד, אסטרונומים ורופאים מזכירים לצופים לא להביט ישירות לעבר המחזה השמשי בעיניים בלתי מזויינות. אפילו בשלב החלקי של הליקוי, קרני השמש חזקות מספיק כדי לעוור אדם, אם הוא לא נוקט באמצעי הגנה.

תושבי אנגולה, זמביה נמיביה, בוטסואנה, זימבאבוואה, דרום אפריקה ומוזמביק עלו בגורל הפעם. בלואנדה בירת אנגולה חיכו אנשים על חוף הים להתפזרות העננים. "כרגע קצת מעונן אך אנו מלאי תקווה. אפשר לומר שהולך ומחשיך", אמר גיאולוג קנדי המבקר במדינה. ממשלת מוזמביק הכריזה על יום חופש לאומי כדי לאפשר לתושביה לחזות באירוע.

מסיבות, פסטיבלים וסעודות פאר מתוכננים להיפתח כשהשמש תופיע שוב בתום הליקוי. באוסטרליה התקבצו כ-20 אלף בני אדם בעיירת הדייג סדונה, שבקצה המדבר הדרומי, כדי לחזות בליקוי. סדונה היא אחד משני המקומות באוסטרליה שמהם ניתן יהיה לחזות במאורע. מעט לפני השקיעה יכסה צל הירח את סדונה במהירות של 4,000 ק"מ בשעה וחשיכה תרד על העיר למשך 33 שניות.
 
 
אנשי הצוות החדש של תחנת החלל הבינלאומית יוכלו גם הם לחזות בליקוי החמה, אך מזווית ראיה שונה לגמרי. הם יראו את צל הירח - כתם שחור וגדול - על פני כדור הארץ שמתחתם.

זה יקרה כשהליקוי יהיה מעל האוקיינוס ההודי. אנשי הצוות מקווים לצלם את המאורע ואף להסריט אותו בווידאו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by