בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצרת האו"ם קיבלה 6 החלטות התומכות בפלסטינים 
 
 החלטות עצרת האו``ם אינן מחייבות. המזכ``ל קופי ענאן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ההחלטות קוראות לנסיגה של ישראל משטחי הרשות הפלסטינית והגולן; לראשונה הצביעה ארה"ב נגד ההחלטה הקוראת לבטל את "חוק ירושלים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עצרת האו"ם אישרה אמש (שלישי) 6 החלטות התומכות בפלסטינים ותובעות מישראל לסגת מן השטחים, בסיום שלושת ימי הדיון השנתיים בסכסוך הישראלי-פלסטיני. יצויין כי בניגוד להחלטות מועצת הביטחון, החלטות עצרת האו"ם אינן מחייבות.

בהחלטה אחת מביע האו"ם דאגה רבה מהאלימות במזרח התיכון ומן האבידות בקרב הפלסטינים והישראלים. בהחלטה אחרת קוראת העצרת לממש את העיקרון, עליו הצהיר נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש בנאומו ביוני השנה - "שתי מדינות לשני עמים" - שמשמעותו מדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל.

העצרת אימצה החלטה נוספת שעוסקת ברמת הגולן וקוראת לישראל לחדש את המגעים המדיניים עם סוריה ולבנון, "תוך כיבוד הערבויות והמחויבויות עליהן הושגו הבנות". עוד קוראת ההחלטה לישראל לסגת מכל הגולן עד לגבולות יוני 1976.

בכל ששת הנושאים הנוגעים לסכסוךהישראלי- פלסטיני היו תוצאות ההצבעה 160: 4, כשרק ארה"ב, ישראל, מיקרונזיה ואיי מרשל הצביעו נגד ההחלטות. 57 מדינות נמנעו בהצבעה.

שגריר ארה"ב באו"ם, ג'ון נגרופונטה, רמז לחוסר איזון ואמר כי "היה מוטב אילו נקטה העצרת גישה מאוזנת יותר ולא חד צדדית". נגרופונטה אמר עוד, כי על ישראל והפלסטינים ליישב את חילוקי הדעות ביניהם בדרך של משא ומתן.
 

לראשונה: ארה"ב הצביעה נגד ההחלטה הקוראת לביטול חוק ירושלים

 
ארה"ב הצביעה אמש לראשונה בעצרת האו"ם נגד ההחלטה הקוראת לבטל את חוק ירושלים, אותו חוקקה הכנסת בישראל. עד כה הקפידה ארה"ב להמנע בהצבעה על הסעיף הזה ולדברי דיפלומטים, מדובר בשינוי של ממש במדיניותה.

חוק יסוד ירושלים נחקק בשנת 1980, ולפיו ירושלים היא בירת ישראל ומקום מושבן של רשויות המדינה. בנוסח ההחלטה של האו"ם נאמר ש"כל צעד של ישראל, שנועד להחיל את חוקיה, את תחום שיפוטה ואת המנהל המוניציפאלי על העיר ירושלים הקדושה, הוא בלתי-חוקי".

בנוסח החלטת האו"ם נאמר עוד כי "פתרון כולל, צודק ובר קיימא בנושא ירושלים יצטרך להתחשב ברגישויות הלגיטימיות של שני הצדדים - הישראלי והפלסטיני". כן מחייב הפיתרון "לנקוט בערבויות בינלאומיות הולמות שיבטיחו את חופש הפולחן של כל תושבי העיר, ואת הכניסה החופשית למקומות הקדושים למאמיני כל הדתות ולבעלי כל הלאומים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by