בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב מתכוונת לשפץ בסיסים צבאיים בטורקיה 
 
 מטוס אמריקני ממריא מבסיס בטורקיה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת כחלק מההיערכות למתקפה צבאית בעיראק; תת מזכיר ההגנה: אני די בטוח שנזכה לשיתוף פעולה משמעותי עם טורקיה; אמש הודיעה טורקיה כי תאפשר המראות משטחה במקרה של מתקפה בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית מתכוונת לשפץ בסיסים צבאיים בטורקיה, כחלק מההיערכות לקראת מתקפה צבאית אפשרית בעיראק. תת מזכיר ההגנה האמריקני, פול וולפוביץ' אומר היום (רביעי) כי וושינגטון תחל בשיחות עם טורקיה בניסיון לשכנע אותה להשקיע מאות מיליוני דולרים בבסיסים צבאיים שהיא עשוייה להשתמש בהם במהלך המערכה נגד עיראק.

"אני די בטוח שנזכה לשיתוף פעולה משמעותי עם טורקיה" אמר וולפוביץ' לכתבים באנקרה, שם נועד עם בכירים ואנשי צבא טורקים. הוא הוסיף כי "כעת צריך להיות ברור יותר מתמיד שסדאם חוסיין מוקף בקהילה בינלאומית מאוחדת". מוקדם יותר אמר תת מזכיר ההגנה בוושינגטון כי לא ציין בסיס ספציפי בבקשתו, ואולם השיחות בעניין עם הממשלה החדשה בטורקיה ועם נאט"ו כבר החלו.
 

טורקיה: נפתח את בסיסי חיה"א והמתקנים שברשותינו

 
אמש הודיעה ממשלת טורקיה כי תאפשר למטוסים אמריקנים להמריא משטחה בדרכם לגיחות הפצצה בעיראק, אם וכאשר תפרוץ עמה מלחמה, לאחר שהאו"ם יקבל החלטה נוספת בנושא. ארצות הברית כבר עשתה שימוש בבסיסי חיל האוויר הטורקי למטרת פיקוח האיזור האסור לטיסה בצפון עיראק.

שר החוץ הטורקי, יאסר יאקיס אמר במסיבת עיתונאים באנקרה, בתום פגישה עם מזכיר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו: "כאשר אנחנו אומרים שיתוף פעולה אנחנו מתכוונים לפתוח את בסיסי חיל האוויר והמתקנים שברשותנו". כאשר נשאל אם שיתוף הפעולה הטורקי יכלול תקיפות צבאיות אמר יאקיס: "כן, אם אתה מדבר על הבסיסים הצבאיים, כן, הם יהיו פתוחים לכך". עם זאת הוא הוסיף כי אנקרה עדיין מקווה שהעימות עם עיראק יפתר באמצעים של שלום.

ההודעה של טורקיה באה בעקבות ביקורו של וולפוביץ', השבוע באנקרה. עם בכירי הממשל הטורקי. הוא לטורקיה, הנתונה במשבר כלכלי עמוק, סיוע כלכלי נדיב בתמורה לתמיכתה במלחמה אפשרית עם עיראק.
"אמרתי לבכירים הטורקים כי הממשל האמריקני מודאג מאוד מהמצב הכלכלי בארצם", אמר וולפוביץ' לעיתונאים. "אם תפרוץ מלחמה באזור המצב הכלכלי של טורקיה עלול להידרדר ואנחנו לא רוצים שזה יקרה".

יצוין כי באופן כללי מעדיפה טורקיה להימנע מעימות עם עיראק. ואולם המממשלה החדשה מעוניינת להפיג חששות בעולם משום שורשיה האיסלמיים, ולהפגין מחוייבות כלפי האמריקנים ובנות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by