בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט: עמרי שרון רשאי להתמודד לרשימת הליכוד כנציג הדרום 
 
 
חדשות נענע

מתח רב לקראת הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת שייערכו ביום ראשון; מקורבי שרון מכחישים קיומן של רשימות חיסול; חשד לשוחד בחירות של צחי הנגבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (שישי) את עתירם של יאיר חזן, ראש עיריית אופקים, ואלי בוקר שביקשו לפסול את התמודדותו של עומרי שרון על המקום המשוריין לנציג הנגב ברשימת הליכוד לכנסת.

העותרים טענו כי על בנו של ראש הממשלה להתמודד על המקום המשוריין לנציג המושבים אולם השופטת, חני סלוטקי, קבעה כי בית המשפט אינו אמור להתערב בעניינים פנים מפלגתיים, וכי העובדה ששרון התפקד בסניף שדרות של תנועת הליכוד מכשירה אותו למועמדות על המקום המשוריין לנציג הנגב ברשימת התנועה.

בתוך כך, מתח רב בליכוד לקראת הבחירות לרשימת המפלגה לכנסת שייערכו ביום ראשון הקרוב. בכנסת ה-15 כללה רשימת הליכוד 19 ח"כים בלבד, והסקרים צופים את הכפלת המספר בבחירות הקרובות. בידי 2,940 חברי המרכז תהיה האפשרות לבחור רשימה של 15 מועמדים, מתוך רשימה של 18, משום שהמקום הראשון והשני משוריינים אוטומטית לשרון ונתניהו, והמקום ה-11 משוריין לאשה.

ההצבעה תתקיים בין השעות 10:00 ל-22:00 בגני התערוכה בתל אביב, והתוצאות אמורות להתקבל בשעה מוקדמת יחסית.
 

רשימות חיסול בליכוד?

 
מקורביו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הכחישו השבוע את הידיעות לפיהן הפיצו רשימה של מועמדים לכנסת, ששרון "חפץ ביקרם". המקורות אף אמרו ששרון הורה להגיש תלונה במשטרה נגד הגורמים שהפיצו את הרשימה בשמו.

המחלוקת פרצה בכנס ליכוד בנתניה. בין משתתפי הכנס הופצו גליונות, עליהם הודפסו רשימות של מועמדים, שנחשבים חלק ממחנה שרון. הרשימות הופצו תחת הכותרת "הנבחרת של שרון". מקורבי שרון סיפרו שהגיב בכעס רב על האירוע, ואמר שמדובר בזיוף.

השמות המופיעים ברשימה: סילבן שלום, שאול מופז, ציפי לבני, רובי ריבלין ואהוד אולמרט ברשימה הארצית; איתן סולמי במחוז ת"א; יעקב אדרי במישור החוף; יעקב אפללו במחוז הצפון; דוד עמר במחוז חיפה; יעקב ברדוגו במחוז השפלה; רובי ישראלי במיגזר הצעירים; יחיאל חזן במחוז יש"ע; מיכי רצון בגוש דן; דני דנון במחוז ירושלים ועומרי שרון במחוז הדרום. חסרים ברשימה מועמדים, שנחשבים מקורבים של בנימין נתניהו: לימור לבנת, דני נוה ומאיר שטרית.
 

חשד: צחי הנגבי הציע שוחד בחירות לחברי ליכוד

התנועה לאיכות השלטון בישראל עתרה ביום רביעי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת ה-16, השופט מישאל חשין, נגד השר צחי הנגבי ונגד סיעת הליכוד בטענה כי הנגבי השתמש בתעמולת בחירות אסורה המהווה שוחד בחירות. העותרים מבקשים להוציא צו מניעה המורה להנגבי להימנע מהמשך הפצה של מודעה שבה הוא מבטיח לחברי הליכוד ולחברי המרכז לקבל תפקידים אם הליכוד ינצח בבחירות והנגבי יהיה שר בממשלה הבאה.

ועדת הבחירות המרכזית מסרה כי על הנגבי והליכוד להשיב בכתב עד ליום ראשון (מועד הפריימריס) על עתירת התנועה לאיכות השלטון. לאחר קבלת תגובת המשיבים, יקבע יו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, דיון בנושא. בתוך כך, השר הנגבי דחה הערב את הטענות באמרו כי הוא גאה במינויים וכולם ראויים ונעשו כדין.

לעתירה, אותה הגיש בא כוח התנועה, עו"ד אליעד שרגא, צורף צילום של פירסום שהופץ בין חברי מרכז הליכוד ובה מתגאה השר הנגבי ב"שיא לאומי" במינוי חברי ליכוד. באותו פירסום מתגאה הנגבי בכך שהממשלה מכהנת רק 20 חודש אבל במשרד לאיכות הסביבה שהוא הקטן במשרדי הממשלה שובצו בתקופה זו למעלה מ-80 חברי מרכז בתפקידים רבים ומגוונים. "השר צחי הנגבי מנצח אישית על המלאכה ומוודא שחברים מאיישים את כל המשרות הפנויות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by