בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יעלון: בקרוב הכרעה מול הפלסטינים 
 
 הלחץ הבינלאומי נגד הטרור גובר. יעלון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש המוסד: גובר האיום הגרעיני על ישראל; מצנע תקף את דברי הרמטכ"ל נגד פינוי נצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, אמר היום בועידת החוץ והבטחון כי לדעתו "צריכה להיות בזמן הקרוב הכרעה מול פלסטינים". לדבריו, הלחץ הבינלאומי נגד הטרור גובר ו"משטרו של ערפאת הולך ונחלש ולכן בסופו של דבר תוחלף המנהיגות ואפשר יהיה לפתוח במשא ומתן בתנאים סבירים יותר". יעלון ציין כי לדעתו הדבר יביא בסופו של דבר לחילופי מנהיגות ולאפשרות לפתיחת מו"מ בתנאים סבירים יותר.

שר הביטחון, שאול מופז אמר בישיבה כי על ישראל לעקוב מקרוב אחר המתרחש באיראן ובלוב בתחום הגרעין. עוד אמר מופז כי בשנתיים שעברו היתה ישראל במצב של עמידה איתנה מול סכנות שונות, ובחודשים הבאים עליה לעבור להכרעה מדינית וצבאית. שר הביטחון דיבר גם על גל הטרור הבינלאומי ואמר כי צריך לגבש חזית, שבראשה תעמוד ארצות הברית וישראל תהיה בה שותפה.

ראש המוסד, מאיר דגן, סיפר בישיבה על הניסיון לפגוע במטוס ארקיע במומבסה, ואמר כי צריך לחשוב על הגנת התעופה האזרחית גם מחוץ למטוסים ולא רק בתוכם. הוא הוסיף כי גובר האיום הגרעיני על ישראל וכי ישראל תצטרך לשקול את תגובותיה עקב התחזקות איומים אלה. ישיבת הקבינט הוקדשה לניסיון הצגתה של הערכת המודיעין השנתית.
 

מצנע תקף את דברי הרמטכ"ל אתמול בכנס הרצליה

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, תקף היום את הרמטכ"ל בהרצאה שנשא בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי. בהתייחסו לדברים שאמר הרמטכ"ל בכנס אתמול, לפיהם פינוי חד צדדי של התנחלויות מבודדות בעזה יהיה מבחינת רוח גבית לטרור, אמר מצנע: "יש לי חילוקי דעות לגבי איפה עובר הגבול של אמירות מקצועיות ופוליטיות, ואותו לפעמים עוברים".

מצנע הוסיף כי "אני רוצה לראות איש מקצוע לובש מדים או משוחרר, שיוכל לשכנע אותי שיש דרך צבאית לנצח את הפלסטינים. מאחר ואין דרך צבאית, חייבים לפתוח מסלולי הידברות".

המטה האסטרטגי של המפלגה החליט לאמץ כקו הסברה את עמדתו של יושב ראש המפלגה מצנע, ובין המתנגדות להחלטה, חברת הכנסת קולט אביטל, הסבירה את עמדתה הערב בראיון לגלי צה"ל: "הטעות היא להציב לו"ז קשיח. לא צריך לתת לפלסטינים לו"ז, שכן יכול להיות שלא נוכל לעמוד בלו"ז הזה, ושנית, אני לא חושבת שאנחנו צריכים ללכת ולהודיע שמראש אנחנו מוותרים על כל דבר".

הרמטכ"ל אמר אתמול בכנס כי "בלי להתייחס לפתרון המדיני", פינוי התנחלות מבודדת ברצועה במטרה לחסוך כוחות ישיג את ההיפך ממטרתו המקווה. לדבריו, "על פינוי תחת לחץ טרור נשלם פי כמה וכמה מחיר, לנוכח רוח הגב שמהלך כזה ייתן למאבק הפלסטיני".

בתוך כך, יעלון הכחיש השבוע את הפירסומים לפיהם קרא לסילוקו של יו"ר הרשות הפלסטינית ולפינוי ההתנחלויות. "כרמטכ"ל אני ודאי לא מתייחס לעמדות ישראליות, אני כן מתייחס לאיך הצד השני רואה אותן". קודם לכן דווח כי יעלון אמר בהרצאה שנשא בפורום סגור ב"מכון וושינגטון לחקר המזה"ת", כי הדרך היחידה להתקדם בקשרינו עם הפלסטינים היא לסלק את ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by