בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ הנדל: להעמיד ברק ויתום לדין בפרשת גנוסר 
 
 גנוסר (משמאל) וחברי המשלחת לקמפ דיוויד (לעמ)   
 
חדשות נענע

גנוסר: לא ניהלתי שום חשבון; לדבריו 65 מיליון הדולר שנעלמו "הושקעו ע"י הפלסטינים בפרוייקט תקשורת"; הוסיף כי מעולם לא העדיף אינטרס כלכלי על אינטרס לאומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת צבי הנדל (האיחוד הלאומי) פנה הערב (שבת) ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בתביעה להעמיד לדין את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, ואת ראש המוסד לשעבר, דני יתום, על הגשת תצהיר כוזב לבית המשפט. כזכור, ערב פסגת קמפ דיויד הגישו ברק ויתום לבג"צ תצהיר ובו טענו כי קשריו העסקיים של יוסי גנוסר עם הרשות הפלסטינית אינם בגדר ניגוד אינטרסים. לטענת הנדל תחקיר "מעריב" בפרשה, שפורסם בסוף השבוע, מוכיח כי השניים הוליכו שולל את בית המשפט.

אמש, בראיון לערוץ הראשון, הגיב גנוסר, בכיר השב"כ לשעבר, להאשמות כי ניהל את עסקי הרשות הפלסטינית בחו"ל וקיבל מערפאת ואנשיו עמלות של מיליוני דולרים. בפתח הדברים יצא גנוסר נגד "רצח האופי" שנעשה לו לדבריו על ידי גורמים שלקחו סיפור "עם שמץ של אמת ובנו עליו פנטזיות". גנוסר ציין בתוקף כי מעולם לא ניהל חשבונות של הרשות "מעולם לא ניהלתי שום חשבון, רק תיווכנו בין הגורמים הפלסטינים לבנקים. לא היה לי ייפוי כוח בחשבון, ולא ניהלתי שום דבר".

גנוסר הוסיף כי אין לו מה להסתיר וכי כולם ידעו שהוא מנהל עסקים עם הפלסטינים. גנוסר ציין כי מוחמד ראשיד אף פעם לא היה מעורב בטרור וכי אישים רבים מישראל היו בקשרים איתו. לדבריו "לא היתה לי שום סיבה לא להיות בקשרים איתו".

לגבי 65 מיליון הדולר שנעלמו מהחשבון אמר גנוסר כי הכסף "הושקע על ידי הפלסטינים בפרוייקט תקשורת, זה הכסף שלהם והוא לא נעלם". גנוסר הוסיף כי "לא הגיוני שהיה לי חשד לגבי איפה הכסף הולך ולא הייתי מדווח".

גנוסר ציין כי העובדה שהיו לו קשרים עסקיים עם הפלסטיניים היא הסיבה שהשתמשו בו במשא ומתן, אולם "מעולם לא העדפתי אינטרס כלכלי על אינטרס לאומי". יתירה מזאת, גנוסר סיפר כי לפני כשנה ורבע ניתק את הקשר עם הבנק השווייצרי "משום שהאווירה עם הפלסטינים השתנתה וחשבתי שיותר אני לא רוצה לקבל את העמלות המגיעות לי מעסקת התיווך". לגבי הטענה לשוחד שנתן לראשיד הוא לא היה מוכן להתייחס אך אמר כי לקחת את החומר ליועצים משפטיים ואף אחד לא מצא בו שמץ של סטייה מהחוק. הוא לא הסכים לומר אם יתבע את מעריב.

שותפו לשעבר של גנוסר, עזרד לב, אמר בסוף הראיון כי הוא לא מופתע מההיתממות של גנוסר. עזרד הוסיף כי הוא וגנוסר ניהלו את הכסף ולא שימשו רק כמתווכים: "אנחנו כן ניהלנו את הכסף, כל שבועיים נסענו לשוויץ ועל פי המלצתנו נעשו דברים. יש לי מסמכים שמוכיחים הכל". עזרד ציין כי ניהלו גם את חשבונותיו האישיים של ראשיד.

לב טען עוד כי 65 מיליון הדולר אכן נעלמו ולא הוא ולא גנוסר יודעים לאן. "אני לא אשכח את התדהמה על פניו של גנוסר כשנודע לנו על היעלמותם של 65 מיליון הדולר. אני אינני יודע לאן הלכו הכספים. אני תובע מכל רשות מוסמכת לבדוק עד תום לאן התגלגלו הכספים", דברי עזרד לב.
 

רובינשטיין הורה למשטרה לחקור אם גנוסר עבר על החוק

 
בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה היום למשטרה לבדוק אם גנוסר עבר על החוק בקשריו עם ערפאת ועם הרשות הפלסטינית, כדי להחליט אם לפתוח בחקירה נגדו. "החשדות ייבדקו ללא קשר לצד הפלילי שייבדק בנפרד", אמר רובינשטיין וציין כי "ישנו העניין של תקינות של ניהול עניני המדינה".

רובינשטיין אמר כי דרש בעבר מגנוסר, ששימש כשליח של ראשי ממשלות בארץ, שיערוך הסדר ניגוד עניינים, אבל הוא סירב. אמש נפגש רובינשטיין עם מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי, ודן עימו בפרשה, שנחשפה אתמול על ידי עיתון מעריב.

גורמים ביטחוניים בכירים בישראל סבורים כי יש לקיים חקירה בינלאומית בניסיון לברר בדיוק לאן הועברו הכספים ומה השימוש שנעשה בהם. אותם גורמים הביעו תדהמה ואכזבה על שגנוסר, לא שיתף את רשויות הביטחון במידע אודות משיכת הכספים הפלסטיניים - כאשר משיכות אלו בוצעו במהלך האינתיפאדה.
 

עשה בכספי הרשות כבתוך שלו

על פי כתבה שהתפרסמה אתמול בעיתון "מעריב", יוסי גנוסר, מי שהיה ראש אגף בשב"כ והשליח המיוחד של יצחק רבין, שמעון פרס ואהוד ברק לרשות הפלסטינית, ניהל חשבון סודי של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, על סך 300 מיליון. הכספים הועברו מחשבונם של ערפאת ויועצו הכספי, מוחמד ראשיד, מבנק שווייצרי ליעדים בלתי ידועים במהלך שנתה הראשונה של האינתיפאדה וייתכן כי שימשו למימון פעילות טרור.

גנוסר, בעזרת שותפו עזרד לב, ניהל את כספיו של מוחמד ראשיד, ובעצם עשה בהם כבתוך שלו. הוא הקים אין ספור חברות קש, גרף רווחים עצומים, שילם בחשאי למוחמד ראשיד חלקים קבועים ועמלות מעיסקאות דלק ומלט בישראל (תוך שהוא מקבל, קודם לכן, את חלקו) והיה מעורב בעסקי הקזינו ביריחו.

גנוסר אף שקד על הקמת רשת חברות קש עבור ראשיד, באמצעותן קיבל ראשיד, בחשאי, את חלקו בעמלות ניהול הכסף שהוגדר "כספו של העם הפלסטיני"."אני לא אתן לו לנגוע בך", אמר באחת ההזדמנויות מוחמד ראשיד לעזרד לב, לאחר שזה התלונן בפניו כי גנוסר מנסה להרחיק אותו מהעסקים המשותפים. "אני עשיתי אותו איש עשיר מאוד, לפחות 10 מיליון דולר עשיתי בשבילו".

הפרשה נחשפה ביוזמתו של עזרד לב, איש עסקים בן 42, שותפו של גינוסר שאומר כי "לא יכולתי להמשיך לחיות עם ההרגשה שנטלתי חלק, גם אם באופן פסיבי לגמרי, במעשים לא חוקיים או לא אתיים, כולל תשלומי שוחד מתחת לשולחן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by