בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סגנו של סדאם: הפקחים הם מרגלים 
 
 מחפשים מידע מודיעיני? הפקחים נכנסים לאתר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בוש לוחץ על הפקחים לעבוד מהר יותר; אמש מצאו באתר מדברי פגזים המכילים גז חרדל; ארה"ב ממשיכה לאיים בהחלטה חד-צדדית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן נשיא עיראק, טהא יאסין רמדאן, האשים הלילה (רביעי-חמישי) את פקחי הנשק של האו``ם בריגול מטעם ארה``ב וישראל. זאת, בעקבות ביקור פתע שערכו באחד מארמונותיו של סדאם חוסיין.

"עבודתם נועדה לספק מידע עבור CIA והמוסד", אמר רמדאן, הידוע בהצהרותיו הפרובוקטיביות, לחברי משלחת מצרית. הסגן אף האשים את הפקחים בכך שהגיעו לביקור בארמון בלי הודעה מוקדמת, בתקווה שהשומרים יסרבו להכניסם, והתקרית תעורר רעש בינלאומי, שיגרור התקפה על עיראק.

פקחי הנשק נאלצים להתמודד לא רק עם ההתנגדות העיראקית, אלא גם עם עם הלחץ האמריקני. נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, האשים אותם אמש, שאינם מתקדמים בקצב הראוי. עוד התלונן בוש שהתנהגותם אינה תקיפה מספיק, שמספר הפקחים קטן מדי ושעליהם לגוון את צורות הפיקוח. היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, קיימה ביום שני פגישה עם ראש צוות הפקחים, האנס בליקס, בה דרשה ממנו להנהיג פיקוח אגרסיבי יותר.

באופן כללי, ארה"ב לא מפסיקה להדגיש, שלא משנה מה יהיו ממצאי חקירתם של הפקחים, מי שיחליט על התקפה בעיראק יהיה הממשל האמריקני ולא האו"ם. "כל מדינה בעלת מקורות מודיעיניים יודעת שלעיראקים יש נשק להשמדה המונית. דברים כאלה נמצאו בעבר בעיראק, לא על ידי פקחים אלא באמצעות עריקים", אמר שר ההגנה דונלד רמספלד.

ארה"ב ממשיכה להכין את הקרקע למתקפה. נראה שכשלונם של הפקחים למצוא הוכחות לקיומו של נשק לא קונבניונלי מעלה את החשש, שדעת הקהל העולמית, שכבר הצליחה להשתכנע ברשעותו של סדאם חוסיין, תשנה את התייחסותה.

הפקחים, מצדם, טוענים שהם עובדים ביסודיות. "אנו מצליחים להשיג תוצאות", אמר ראש צוות הפיקוח דמטריוס פריקוס. ואכן, לאחר כשבוע של חיפושים מצאו הפקחים באחד האתרים המדבריים 12 פגזי ארטילריה המכילים גז חרדל.
 

המתקפה - בשל תאוות המלחמה של בוש

 
שר החוץ של עיראק, טארק עזיז, אמר בראיון לרשת ABC שרק נס יוכל למנוע את המתקפה האמריקנית, בשל תאוות המלחמה של בוש.

הוא אף הצהיר שוושינגטון טועה, אם היא חושבת שמלחמה נגד עיראק "תהיה פיקניק" ותסתיים תוך שבועות ספורים. טעות נוספת, אמר, היא לחשוב שלאחר שתפציץ בעיראק, תצליח להקים בה ממשלה שתכוון על ידי הצבא האמריקני.

לדבריו, בהצהרה שתמסור עירק למועצת הבטחון מחרתיים, לא יהיה מידע לגבי נשק להשמדה המונית, כימי או ביולוגי, משום שאין כאלה בידיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by