בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש נפגש עם מנהיגי קניה ואתיופיה לדון בטרור  
 
 נשיא קניה נפגש עם בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפגישה תוכננה עוד לפני הפיגועים בקניה; הצי האמריקני עורך אימונים עם צבא קניה; בוש מודאג מהפיכתה של אפרקיה לגן עדן לטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, נפגש היום (חמישי) בוושינגטון עם מנהיגי קניה ואתיופיה, כדי לדון עמם בפעילות של טרוריסטים ביבשת אפריקה. הפגישה נקבעה עוד לפני הפיגועים במומבסה, ובמהלכה שוחחו המשתתפים בממצאי החקירה בוגע להם.

בוש אמר לנשיא קניה, דניאל אראפ ולראש ממשלת אתיופיה, מאלז זנאווי, שהוא מודאג מהפעילות האינטנסיבית של ארונים כמו אל-קאעידה באפריקה, אותה כינה "גן עדן לטרור". "אני מודאג מכך שאל-קאעידה נמצא בכל מקום", אמר בוש אמר בצער שארגון זה מחבל בחופש.

בוש חזר על דברים שאמר מיד לאחר הפיגועים, שהוא משוכנע שארגונו של בן-לאדן אחראי לפיגועים במומבסה. חקירת האירועים מחזקת את טענותיו כל העת. משגרי הטילים שנורו לעבר מטוס ארקיע בקניה דומים לאלה שהיו מעורבים בירי של אל-קאעידה לעבר מטוסים אמריקניים.

נשיא קניה הכחיש אמש שארצו קיבלה התרעות לפני הפיגועים. זאת, לאחר שעיתון מקומי דיווח על ארבע אזהרות שקיבלה המדינה בחודשים האחרונים, לפיהן טרוריסטים מתכוונים לבצע פיגוע באזור החוף. ההתרעות היו מפני פעולה של ארגון אל-איתיחד אל-איסלמיה הסודני, המקושר לבן-לאדן. גם ישראל נדרשה לבדוק כיצד התעלם המוסד מהתרעות דומות.

בשעה שבוש נפגש עם המנהיגים, ערך הצי האמריקני אימונים עם צבא קניה. גם הפעילות תוכננה עוד לפני הפיגועים, והיא מתקיימת באחד החופים לא רחוק ממומבסה.

עבור נשיא קניה, הביקור בוושינגטון יהיה משימתו האחרונה כנשיא. אראפ מכהן כנשיא משנת 1978, וחוקת המדינה מונעת ממנו לרוץ שוב לבחירות. ראש ממשלת אתיופיה, לעומתו, נמצא בקדניציה השניה שלו, וקשריו עם האמריקנים הולכים ומתהדקים. לאחרונה קיבל סכום כסף גדול לשם מיגור הרעב בארצו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by