בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: יש בידינו הוכחות מוצקות כנגד עיראק 
 
 ארי פליישר. הוכחות מוצקות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הבית הלבן טוען כי בידו הוכחות להימצאו של נשק להשמדה המונית; סדאם: אני מקדם בברכה את פקחי האו"ם; האמריקנים מתכוננים לגיוס מילואים נרחב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תעניק לפקחי האו"ם מידע על כלי הנשק בעיראק, שיסייע להם במציאתם, כך אמר אתמול (חמישי) דובר הבית הלבן, הארי פליישר. הוא ציין כי לארצות הברית יש אינטרס חיוני להעביר את החומר הזה לפקחים כדי לגלות את האמת על הנעשה בעיראק. הדובר אמר כי אם לא היה לממשל מידע מוצק להאשמות כלפי עיראק לא היה מנהל מאבק כזה.

משרד ההגנה האמריקני הודיע אתמול שהוא נערך לקראת גיוס מילואים נרחב, לקראת פתיחה במלחמה נגד עיראק. מבצע הגיוס יחל במים הקרובים. על פי המשרד, גיוס המילואים הוא אמצעי לחץ נוסף על עיראק, לשתף פעולה עם פקחי הנשק של האו``ם ולהתחייב להתפרק מהנשק להשמדה המונית. התחייבות כזו אמורה עיראק להגיש מחר.

יש הרואים בצעד האמריקני תהליך שמתקדם בנפרד מפעולת הפקחים בעיראק. ארה"ב טורחת להבהיר כל העת, שפעולת האו"ם בעניין עיראק היא רק המלצה עבורה, ושההחלטה על התקפה תהיה שלה בלבד. בעיראק משוכנעים שארה"ב מתכוונת לתקוף, וסגנו של סדאם הסביר זאת ב"תאוות המלחמה של בוש".

על פי ההערכות, ברגע שיודיע בוש על פלישה לעיראק, יגויסו למעלה מ-250 אלף חיילים, מספר דומה לגיוס בזמן מלחמת המפרץ, בשנת 1991. נראה שבגל הראשון יגוייסו כ- 10,000 חיילים, שרובם יופנו ליחידות המשטרה הצבאית, לשם אבטחה בתחומי ארה"ב ובבסיסיה ברחבי העולם. לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר גוייסו כ-50 אלף חיילי מילואים, הפועלים עדיין בארה"ב ומחוצה לה.

בחודשים האחרונים מפציצים מדי פעם מטוסים בריטים ואמריקנים בסיסים עיראקיים, בטענה שמטוסים שלה נעים בתחום האסור לטיסה. בוש שלח לאו"ם מכתב תלונה לפיו מתקיפה עיראק את מטוסיה.

תת שר ההגנה האמריקני, פול וולפוביץ' פנה השבוע לראשי נאט"ו בבקשה להקצות כוחות, שיפעלו להפלת משטרו של סדאם יחד עם צבא ארה"ב. וולפוביץ' גם נפגש השבוע עם שר החוץ הטורקי, יאסר יאקיס יחד עם שר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו. בתום הפגישה הודיעה טורקיה שתתיר לארה"ב להשתמש בבסיסיה.
 

טורקיה: לא התחייבנו להתיר שימוש בבסיסנו

 
אולם, שעות ספורות לאחר שהודיע שר החוץ הטורקי, שיתיר לצבא ארה"ב להשתמש בבסיסיו לשם מתקפה, ולאחר שארה"ב כבר הודיעה על תוכניות השיפוץ של הבסיסים, נסוגה בה טורקיה מההבטחה.

משרד החוץ הטורקי הוציא הודעה סותרת, לפיה לא היתה כזו התחייבות. "העובדה ששר החוץ התייחס לאפשרויות הללו, אין בה משום התחייבות מצד טורקיה", נכתב בהודעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by