בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חאלד עשור, שהסיע מחבלים לפיגוע בנווה שאנן, הורשע בסיוע לרצח  
 
 
חדשות נענע

ההרשעה בעקבות עסקת טיעון שהושגה בין הפרקליטות לסניגוריה; בפיגוע נהרגו 5 בני אדם; זו הפעם השנייה תוך חודש שהפרקליטות לא מצליחה להרשיע מסיע מחבלים ברצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חאלד עשור, תושב יפו שהואשם ברצח לאחר שהסיע את המחבלים המתאבדים לנווה שאנן בערב תשעה באב, לפני כ-5 חודשים, הורשע בסיוע לרצח בזכות עסקת טיעון, שהושגה בין הפרקליטות לסניגוריה. בפיגוע נהרגו 5 בני אדם.

התביעה טענה בתחילה כי עשור ידע שמדובר במחבלים מתאבדים ולא עשה דבר כדי למנוע את הפיגוע, אך הסכימה להתפשר לאחר שהתגלה קושי ראייתי להוכיח זאת. הטיעונים לעונש יושמעו בעוד כשבועיים.

יצויין כי זו הפעם השניה בתוך זמן קצר שהפרקליטות לא מצליחה להביא להרשעת מסיעי מחבלים מתאבדים ברצח, אלא בסיוע לרצח בלבד. לפני כחודש קבע בית המשפט שלא ניתן להאשים את מחמוד נאדי, שהסיע את המחבל המתאבד לפיגוע בדולפינריום ביוני 2001, ברצח אלא בעבירה של סיוע לרצח בלבד.

עורך דינו של עשור, בן בן יהודה, אמר לאחר ההרשעה כי העובדות של המקרה מלמדות שלא מדובר ברצח, וכי לנאשם אין כלום נגד יהודים והפרקליטות הבינה את זה סוף סוף. "עשור טוען שעד שלב מסוים בזמן הנסיעה הוא לא ידע כי מדובר במחבלים, ולאחר שהבין זאת, השניים איימו עליו שהם יתפוצצו במכונית שלו, ולכן הוא הסיע אותם לאן שרצו. לא היתה לו ברירה", דברי בן יהודה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by