בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שליט בורמה לשעבר מת במעצר 
 
 הנהיג את המהפכה הצבאית. אחד החיילים    
 
חדשות נענע

היה בין מנהיגי המרד נגד המשטר הבריטי ונחשב לגיבור לומי; בשנות ה-60 תפס את השלטון במרד אלים; הושם במעצר לאחר שקרוביו קשרו להפיל את המשטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליטה לשעבר של בורמה, הגנרל נה וין, מת הבוקר (חמישי) במעצר הבית בו היה נתון מאז חודש מרץ האחרון. נה וין מת כשהוא בן 91.

נה וין נחשב כגיבור לאומי, כשהנהיג את המרד נגד המשטר הבריטי, שהחזיק את בורמה כקולוניה. בשנת 1948 הצליחו הבורמזים לסלק את הבריטים, ולכונן משטר עצמאי במדינה. בשנת 1962 תפס נה וין את השלטון באמצעות מהפכה אלימה, שערערו את מעמדו כגיבור. הוא כונן במדינה שלטון צבאי, וניהל אותו ביד רמה.

בשנות כהונתו סבלה בורמה מעוני הולך וגובר, אך למרות זאת המשיך נה וין ליהנות מתמיכה נרחבת ומאמונה רבה מצד נתיניו. זאת, גם כשפורסמו ידיעות על חיי ההוללות שלו, שעמדו בניגוד חריף למצב הכלכלי במדינה. בשנת 1988 ויתר על תפקידו ופרש מהחיים הפוליטיים, אולם המשיך להשפיע רבות על המשטר שהחליף אותו.

זמן קצר לאחר מכן הנהיג אונג סאן סו צ'י את המרד הדמוקרטי, בו נהרגו אלפי אזרחים שהשתתפו בהפגנות למען הפלת המשטר הצבאי במדינה, החונטה. לאחר שהשתלט הצבא על המפגינים, נאלצו רבים ממתנגדי המשטר להימלט לגלות.

נה וין עצמו הושם במעצר בית עם בתו, לאחר שהמשטרה עצרה את חתנו ושלושה מנכדיו, בחשד שקשרו להפיל את המשטר הנוכחי. החתן והנכדים נידונו לעונש מוות.

הממשלה לא שלחה אף נציג ללוות אותו בדרכו האחרונה, והלוויה נערכה בהשתתפות קומץ של מקורבים. "אם הוא היה מת לפני שנחשף הקשר, הוא היה נקבר בטקס מפואר", אמר בכיר לשעבר בממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by