בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גל אנטישמיות בעולם  
 
 
חדשות נענע

בריונים השחיתו בית כנסת בצרפת; בבודפשט התפרעו גלוחי ראש במהלך טכס לחנוכה; נאו-נאצים מתכוונים להפגין בעת ביקורו של הנשיא קצב בברלין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל קאעידה נטל אחה"צ (ראשון) אחריות לפיגוע שהיה לפני עשרה ימים במומבסה, קניה שבו נהרגו 12 בני אדם, בהם שלושה ישראלים. באתר האינטרנט של הארגון התפרסמה הקלטה של דובר הארגון ובה הוא מבטיח מתקפות חדשות של הארגון על מטרות במערב. עוד נאמר כי מטרת המתקפות היא שחרור האדמה הפלסטינית והמקומות הקדושים לאיסלאם.

בתוך כך נמשכת בעולם הכוננות בפריגה שבחבל דורדוניה בדרום מערב צרפת, פרצו אתמול (חמישי) בריונים לבית הכנסת, השחיתו את אולם התפילה המרכזי, קרעו ספרי קודש ושדדו את הקופה במשרד. האירוע התרחש לפנות בוקר בשעה שבית הכנסת היה ריק. המשטרה הצרפתית פתחה בחקירה אך זהותם של הבריונים בפריגה אינה ידועה.

בבודפשט התפרעו גלוחי ראש אנשי אירגון לאומני קיצוני, במהלך טקס הדלקת נרות חנוכה בכיכר מרכזית בבירת הונגריה. המשטרה לא התערבה במהלך ההתפרעות של הבריונים ההונגרים. גלוחי הראש קראו לעבר החוגגים "הונגריה שלנו". האירוע התרחש בזמן שחברי התנועה הימנית הקיצונית קיימו פגישה בסמוך לחגיגות הקהילה היהודית. ראש הקהילה היהודית גוסטאב זולטאי אמר כי המשטרה חוקרת, מדוע ניתן רשיון לקהילה היהודית ולאירגון הלאומני ההונגרי להתכנס באותה שעה, בכיכר המרכזית של בודפשט.

כ-200 נאו-נאצים מתכוונים להפגין ביום שני בברלין, בעת ביקורו של נשיא המדינה משה קצב בעיר. הפעילים הקיצוניים מאיימים להפגין תחת הסיסמא ``סלקו את ידיכם מפלסטין`` ולקרוא לגרמניה להפסיק לספק נשק לישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by