בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנון: איש ביון לשעבר ואחיינו נהרגו בפיצוץ מכוניתם 
 
 חלאק עמד מאחורי פיצוץ מכונית התופת ב-94`. מבט על ביירות   
 
חדשות נענע

גורמי ביטחון לבנונים מאשימים את המוסד הישראלי בחיסולם של רמזי נוהרה ואחיינו, סמוך לעיירה חצבאיה; נוהרה הסגיר ללבנון אדם שריגל לטובת ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכן מודיעין לשעבר ואחיינו נהרגו הבוקר (שישי) בפיצוץ מכוניתם בכביש המהיר בדרום לבנון. רמזי נוהרה ואחיינו אליה עיסא נסעו במכונית המרצדס של נוהרה, בעת שאירע הפיצוץ סמוך לעיירה חצבאיה. לא ידוע אם מטען החבלה הוטמן במכונית או שהונח לצד הכביש.

חבר הרשות המחוקקת בחצבאיה, קאסם האשם, וגורמי ביטחון בכירים האשימו את המוסד הישראלי בפיצוץ המכונית, במטרה לחסל את נוהרה. מישראל לא נמסרה כל תגובה לאירוע.

גורמים בלבנון מסרו כי נוהרה נעצר כמה פעמים בישראל בשנות ה-80 וה-90 בעבירות של הברחת סמים. נוהרה היה כלוא בישראל גם בעקבות מעורבותו בהסגרת אחמד חלאק, סוכן ביון לבנוני שריגל למען ישראל, לשלטונות לבנון. הןא שוחרר מהכלא הישראלי לאחר כמה שנים.
 
 
חלאק הוצא להורג על ידי כיתת יורים בספטמבר 1996 לאחר שהורשע בתיכנון פיצוץ מכונית בביירות ב-94'. בפיצוץ נהרגו שלושה בני אדם, בהם גם פואד מורנייה, אחיו הצעיר של פעיל החיזבאללה הבכיר עימאד מורנייה.

עימאד נחשב למוח שמאחורי חטיפת בני ערובה מערביים בביירות בשנות ה-80 ובלבנון העריכו שהוא, ולא אחיו, היה מטרת הפיצוץ בביירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by