בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עתירה לבג"צ נגד הריסת בתים בחברון לצורך הקמת טיילת 
 
 הקמת הטיילת בעקבות הפיגוע מהווה עונש. פינוי פצוע מהפיגוע הרצחני בחברון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ח"כ מוסי רז ממרצ ותנועת יש גבול עתרו לבג"צ נגד אלוף פיקוד המרכז ומדינת ישראל; טוענים שהריסת הבתים היא פשע מלחמה; נועם ארנון: זו חוצפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ מוסי רז ממרצ ותנועת "יש גבול" עתרו היום (שישי) לבג"צ נגד אלוף פיקוד המרכז ומדינת ישראל, בעקבות כוונת הממשלה להרוס כ-120 בתים של פלסטינים בחברון, כדי להקים טיילת עבור התושבים היהודים.

בעתירה נטען כי הקמת הטיילת והריסת הבתים מהווים עונש על הפיגוע הרצחני שהיה בעיר לפני 3 שבועות. מ"יש גבול" נמסר כי אין כל צורך צבאי בהקמת הטיילת וכי הריסת בתי התושבים הפלסטינים היא בבחינת פשע מלחמה.

ח"כ מוסי רז אמר היום בראיון לקול ישראל כי הוא עומד לצאת בקרוב לשירות מילואים בחברון וכי "מעשים אלימים מהסוג הזה מסכנים את חיי ואת חיי חיילי". רז טענן כי החלטת הצבא והממשלה על הקמת הטיילת, באה מתוך כניעה לדרישות פוליטיות של קומץ מתנחלים ערב בחירות, והיא בלתי מוסרית לחלוטין.

"מי שיהרוס את הבתים האלה הוא מי שיצור את הפיגוע הבא", אמר רז והוסיף כי הכוונה לסלול שביל הליכה בטוח עבור המתפללים, מקרית ארבע למערת המכפלה ולמקומות נוספים, בעקבות הפיגוע בציר הזה, היא "שימוש ציני וריקוד על הדם".

בתגובה לדבריו של רז, אמר פעיל הימין ותושב חברון נועם ארנון כי הוא מתפלא "על החוצפה של רז וחבריו שהעניקו את הרובים לרוצחים שביצעו הפיגוע לפני 3 שבועות". ארנון הדגיש כי הרעיון להקים מסלול נוח ובטוח למעבר של אלפי אנשים, מקובל בהרבה מקומות בעולם ואף בוצע בעבר בכותל המערבי.
 

ארנון: הצבא הגיע למסקנה שצריך להרוס חלק מהבתים הנטושים

 
לדברי ארנון תוכנית הטיילת היא פרי מחשבה ותכנון של משרד התיירות, משרד הביטחון והמינהל האזרחי.

"הצבא הגיע למסקנה שצריך להרוס חלק מהבתים בציר שרובם נטושים", אמר ארנון וציין כי חורבות הבתים הנטושים עלולות לשמש מסתור, למחבלים שינסו לפגוע במתיישבים היהודים.

"מדובר בסך הכל בכ-10 בתים ולא 120 כפי שטוענים העותרים. אלו בתים נטושים שלא חיים בהם פלסטינים", הדגיש ארנון וציין כי "מי שהם שייכים לו יקבל פיצוי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by