בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב ובריטניה יעיינו בדו"ח הבלתי מצונזר של עיראק 
 
 האנס בליקס מקבל את הדו``ח העירקאי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

דו"ח הנשק העירקאי הגיע הלילה לאו"ם; בניגוד להחלטה קודמת ארה"ב בריטניה צרפת וסין יעיינו בגרסה המקורית, שאר החברות יקבלו גרסה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הבטחון של האו``ם החליטה הבוקר (שני) באופן מפתיע לאפשר לחברות הקבועות בה לעיין בדו``ח המלא שהגישה עיראק הלילה לאו``ם. בסוף השבוע קיבלה המועצה החלטה כי כל חברה בה תקבל עותק מתורגם ומצומצם ממנו יוסרו קטעים רגישים ובכלל זה הוראות להכנת פצצות.

עשר החברות האחרות במועצה יקבלו עותקים מתורגמים. ההחלטה התקבלה לאחר שנשיא מועצת הבטחון נועד הלילה עם ראש צוות הפקחים בעיראק, האנס בליקס, כמה שעות אחרי שהתקבל בניו יורק הדו``ח מעיראק, המכיל 12 אלף עמודים.

עיראק קראה אמש לארה"ב ובריטניה החולקות על אמינות הצהרת הנשק שהכינה עבור מועצת הביטחון של האו"ם, לבוא ולהוכיח את טענותיהן. דוברו של הנשיא סדאם חוסיין, הגנרל עמר סעדי, אומר כי הדו"ח שהועבר לאו"ם הוא מדויק, מקיף ואמין ואם ארה"ב ובריטניה חושבות אחרת, שיבואו ויוכיחו זאת מוקדם ככל האפשר. הצהרות הנשק נמסרו לנציגי סוכנות האנרגיה של האו"ם בווינה ושני עותקים יימסרו בקרוב לארה"ב - אחד למועצת הביטחון ועותק נוסף לבחינה באו"ם.

בתוך כך, כ-25 פקחים נוספים של האו"ם נחתו אתמול בבגדד ויצטרפו אל הצוותים הקיימים בניסיון להאיץ את קצב העבודה. דובר מטעם האו"ם מסר כי הקבוצה מכילה 21 פקחים מהוועדה הבינלאומית לאנרגיה אטומית וארבעה מומחים מוועדות הפיקוח של האו"ם. מחרתיים צפויים להגיע לעיראק כ-30 פקחים נוספים. בשל החג המוסלמי עיד אל פיטר, בסיומו של צום הרמדאן, הופסקה עבודת הפקחים במהלך סוף השבוע.
 

סדאם התנצל בפני כווית על שפלש לשטחה ב-91'

 
שליט עיראק, סדאם חוסיין, התנצל בסוף השבוע בפני כווית על הפלישה לשטחה לפני 11 שנים. בנאום שהקריא שר התקשורת העיראקי וששודר בתחנות הטלוויזיה בעולם, נאמר כי ארצות הברית מעוניינת לנצל את כווית ואת יתר הנסיכויות באיזור לצרכיה שלה.

עיראק, כך נאמר, פלשה לכווית כדי להגן עליה מכך. עוד נאמר כי עיראק מעוניינת לחיות בשלום עם שכנותיה, תוך הכרה בריבונותה וללא התערבות זרים בסדרי השלטון. סדאם גם פנה במסר תקיף למדינות המערב ואמר כי אין כל אפשרות להכריע את עיראק בפעולה צבאית, וקורא לכוויתים להצטרף למאבק העיראקי ב``צבאות הכיבוש``.

ממשלת כווית הודיעה כי היא דוחה את התנצלות עיראק. בהודעת שר ההסברה הכוויתי נאמר כי ``הנאום כלל דברי הסתה ועידוד לפעולות טרור, שגונו על-ידי העולם כולו``. גם יו``ר הפרלמנט בכווית דוחה את דברי ההתנצלות.
 

דיווח: מדעני חימוש עיראקים יקבלו מקלט בארה"ב

בתוך כך, ארה"ב לוחצת על פקחי האו"ם הפועלים בעיראק לזהות מדעני חימוש מקומיים ולהבריחם אל מחוץ לגבולות המדינה. ה"ניו יורק טיימס" דיווח השבוע כי המדענים יקבלו מקלט מדיני, ככל הנראה בארה"ב, ויעמדו לרשות חוקרים אמריקנים, שינסו לגלות באמצעותם מקומות מסתור עיראקיים בהם מאוחסן נשק להשמדה המונית. עוד דווח כי ראש הפקחים, האנס בליקס, נועד עם יועצת נשיא ארה"ב לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, שהציבה בפניו דרישה זו. לדעת ראשי המימשל, המסתמכים על ניסיון העבר, רק הדלפות או מידע שימסרו עריקים יובילו לחשיפת נשק בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by