בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון סנואו - שר האוצר החדש של ארה"ב 
 
 יעזור לבלום המיתון. סנואו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סטפן פרידמן יתמנה לראש הועדה הכלכלית של הבית הלבן; בעזרת המינויים החדשים מקווה בוש לבלום את המיתון במשק האמריני ולשפר עמדות לקראת תחילת המרוץ לנשיאות ב-2004

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ורג' בוש, הודיע היום (שני) על מינויו של ג'ון סנואו כשר האוצר החדש של ארצות-הברית. סטפן פרידמן יתמנה לראש הועדה הכלכלית של הבית הלבן. המינויים החדשים באים בעקבת התפטרותם בסוף השבוע של שר האוצר פול אוניל והיועץ הכלכלי של הבית הלבן לורנס לינדסי. הנשיא בוש מקווה שהמינויים החדשים יסייעו בבלימת המיתון במשק האמריקני, לפני תחילת מערכת הבחירות של שנת 2004.

ג'ון סנואו, בן 63, משמש כיום כנשיא חברת CSX המתחמה בהובלת מטענים גדולים. בעבר שימש סנואו כבכיר בחברת הרכבות האמריקנית וכפרופסור לכלכלה ולמשפטים. כלכלנים בארה"ב מעריכים היום כי לסנואו יש את היכולת ל"מכור" לאמריקנים תכנית כלכלית לקראת שנת הבחירות ב-2004. כמו כן מקווה הנשיא בוש כי סנואו יזכה באמונם של אנשי וול סטריט.
 

"היתה זו זכות לשרת את העם האמריקני"

שר האוצר של ארה"ב, פול אוניל, והיועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי לינדזי, התפטרו במפתיע בסוף השבוע ממישרותיהם. אוניל לא מסר מדוע החליט להתפטר, אך בוושינגטון סבורים כי הדבר קשור לחשש בסביבתו של הנשיא בוש מפני השפעה שלילית של מצב המשק בארה"ב על סיכוייו להיבחר לכהונת נשיאות נוספת. ביום שישי פורסמו נתוני האבטלה העדכניים בארה"ב. שיעור המובטלים גדל שם לשישה אחוזים, השיעור הגבוה ביותר מזה כ-9 שנים.

במכתב ההתפטרות שמסר לנשיא ארה"ב כתב אוניל "היתה זו זכות לשרת את העם האמריקני בתקופה רבת אתגרים זו. אני מודה לך על ההזדמנות". יצויין כי אוניל הוא החבר הראשון בקבינט של הנשיא ג'ורג' הפורש ממישרתו, ההתפטרות תיכנס לתוקף בשבועות הקרובים.

במהלך כהונתו ספג ביקורת ציבורית נוקבת שעירערה על יכולותו להוביל את הכלכלה האמריקנית. השנתיים בהן כיהן בתפקידו נחשבות לאחת התקופות הקשות בכלכלה האמריקנית בהן עלה שיעור האבטלה וירדו מדדי המניות בבורסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by