בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השיחות עם הפלסטינים: נכנסים לחלק המהותי 

השיחות עם הפלסטינים: נכנסים לחלק המהותי

 
 
חדשות נענע

אחרי שבועיים של שיחות ראשוניות יחל ביום שני המשא ומתן הפרטני על הנקודות המהותיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרי שבועיים של שיחות ראשוניות וטכניות, יחל בשבוע הבא החלק המהותי של שיחות הסדר הקבע בין ישראל לפלסטינים. כך מסרו היום ראשי צוותי המשא ומתן אחרי עוד יום של דיונים.

עד כה השיחות היו כלליות בלבד, ונגעו רק בקצה הקרחון של הבעיות המהותיות כמו עתיד ירושלים, שאלת הפליטים, הגבולות, ההתנחלויות והמים. סוכנות רויטרס מוסרת כי רק מיום שני הקרוב ייכנסו הצדדים לנושאים הקשים באמת.

"אנחנו נכנסים לשלב מכריע וחשוב ביחסים בינינו" אמר היום עודד ערן, ראש צוות המשא ומתן הישראלי. "וננסה לגשר על הפערים בינינו".

"אני לא יכול להגיד שהיתה עד כה התקדמות כלשהי בעמדות הצדדים", הוסיף איש צוות המשא ומתן הפלסטיני, יאסר עבד ראבו.

מחכים לברק

עם זאת, אמרו היום מקורות פלסטיניים רשמיים כי הם מחכים לשובו של ראש הממשלה, אהוד ברק, לארת ביום רביעי, כדי לפתור את שאלת הנסיגה מחמישה אחוזים משטחי הגדה המערבית. "אנחנו מצפים שהבעיה תיפתר אחרי שובו של ברק", אמר אותו מקור לסוכנות רויטרס.

ברק אמור לחזור ביום רביעי ממסע ארוך בעולם, במסגרתו השתתף בוועידת האירגון האירופי לשיתוף פעולה ביטחוני בטורקיה, המשיך לניו-יורק וימשיך מחר (שלישי) לבריטניה.

הנסיגה הישראלית מתעכבת בגלל מחלוקת על מיקומם של חמישה האחוזים משטחי הגדה, שאמורים להיות מועברים לידי הפלסטינים לפי הסכמי הביניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by