בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת בינ"ל על הריגת הפלסטינים ברצועה 
 
 פינוי פצועים במחנה הפליטים אל-בורייג` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

10 פלסטינים בהם שני עובדי אונר"א נהרגו במהלך כניסת כוח גבעתי למחנה הפליטים אל בורייג' ביום חמישי, בפעולה שמטרתה היתה להרוס בית מחבל; 6 מההרוגים השתייכו לחמאס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, קורא היום (שבת) לישראל לנהוג באיפוק בפעולות צבאה בשטחים, לאחר שביום חמישי בלילה נהרגו במחנה הפליטים אל בורייג' שברצועת עזה עשרה פלסטינים, בהם שני עובדי האו"ם. הודעת גינוי חריפה לפעולה פירסמה גם דנמרק, הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי: "פעולה זו, או כל פעולה אחרת הגורמת לאבידות בקרב האזרחים, לא תביא ביטחון לציבור בישראל".

עוד נאמר כי האיחוד "מגנה בחריפות כל פעולה אלימה, צבאית או אחרת, המופנית בלא הבחנה נגד שכונה אזרחית, בין אם פלסטינית או ישראלית" וכי אין כל הצדקה למספר הנפגעים הגבוה בפעולה.
עם זאת הדגיש האיחוד כי הוא מכיר בזכותה הלגיטימית של ישראל להילחם בטרור, ואולם לא מקובלת עליו מדיניות ההתנקשויות, הרס הבתים, והשימוש המופרז בכוח מצד ישראל.
 

אונר"א: שניים מההרוגים - עובדינו; צה"ל: 5 מההרוגים - מהחמאס

 
סוכנות הסיוע של האו"ם (אונר"א) הודיעה אמש כי בין ההרוגים בפעילות צה"ל ביום חמישי גם שניים מעובדיה: אוסאמה טראווי (31) ואחלם אל ואווי, מורה (30), שנפטרה מפצעיה. בצה"ל אומרים כי חמישה מההרוגים זוהו בוודאות כפעילי חמאס וכי מרבית הנפגעים היו פעילי טרור או חמושים אולם הפלסטינים טוענים כי מרבית ההרוגים הם אזרחים.

מתחקיר האירוע עולה כי כוחות צה"ל נכנסו למחנה הפליטים כשהם מלווים בטנקים ובדחפורים, במטרה ללכוד את המבוקש אימאן שישניה שאחראי, לטענת ישראל, לפיגועים רבים בהם גם פיגוע נגד טנק מרכבה בציר קרני נצרים, שבו נהרגו 3 חיילים. במהלך הפעולה נפתחה אש לעבר החיילים ואחד החיילים נפצע קל. במקום התפתחו חילופי אש עם פלסטינים חמושים, במהלכם הוזעק מסוק קוברה לסייע לכוחות החי"ר. המסוק ירה טיל ממנו נפגעו רוב הפלסטינים.

הכוחות לא הצליחו ככל הנראה ללכוד את שישניה, אך הרסו את ביתו. הם התכוונו להרוס בית נוסף, אך בעקבות ספק שהתעורר, חזרו בהם הכוחות מכוונתם. בעקבות הרג הפלסטינים בפעולה, אמר עוזרו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אחמד עבדל רחים כי "שרון הוא ערפד ופשעיו נגד הפלסטינים לא יעברו ללא עונש". אחד מתושבי מחנה הפליטים אל בורייג' אמר "הישראלים הפכו את החג לחג שותת דם".
 

נעצרו בכיר ג'יהאד ו-2 פעילי תנזים שהתכוונו לפגוע בקרוב

בפעילות בימים האחרונים עצר צה"ל פעיל בכיר בג'יהאד האיסלאמי בחברון, עומר מוחתב, הנחשב לאחד מארבעת המבוקשים הבכירים של הג'יהאד באיזור. שני מבוקשים נוספים מהארגון נעצרו בעיר.
בגדה נעצרו 26 מבוקשים פלסטינים, מהם 16 בבית לחם. בין המבוקשים גם שני פעילי תנזים שהתכוונו לבצע פיגוע התאבדות בימים הקרובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by