בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחרות מיס עולם: נציגת טורקיה זכתה בתואר הנכסף 
 
 הזוכה המאושרת. תקווה לשלום עולמי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במקום השני והשלישי מיס קולמביה ומיס פרו; "אני מקווה שאייצג את הנשים בעולם בצור הטובה" אמר הזוכה שמחר תחגוג את יום הולדתה ה-21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתחרות מיס עולם לשנת 2002 שנערכה בלונדון זכתה הערב (שבת) מלכת היופי של טורקיה, אזרה אקין שמחר תחגוג את יום הולדתה ה-21.

אקין הביסה את נציגת קולומביה, נטליה פרלטה, ואת נציגת פרו, מרינה מורה מונטרו, שהגיעו למקומות השני והשלישי המכובדים. התחרות הועברה בשידור חי ל-142 מדינות מארמון אלכסנדרה.

מיס עולם לשעבר, אגבאני דארנגו מניגריה, הניחה את הכתר על ראשה של הזוכה שזרחה מאושר ונופפה לשלום. "אני מקווה שאצליח לייצג את הנשים בעולם בצורה טובה" אמר לכתבים. "זהו כבוד גדול בשבילי להיות מיס עולם. אני חושבת שזה טוב לנשים להיות בעמדה כזאת ומקווה שאצליח לחולל שינוי".
 
 
כזכור, התחרות היתה אמורה להתקיים בניגריה, ואולם הועברה לבריטניה בעקבות גל המהומות שפרץ שם בין מוסלמים לנוצרים ובו נהרגו יותר מ-200 בני אדם ויותר מ-500 נפצעו.

העימותים פרצו בעקבות מאמר שפורסם בעיתון מקומי ובו נכתב ש"אם הנביא מוחמד היה צופה בתחרות הוא היה בוחר להינשא לאחת המועמדות". העיתון שבו התפרסם המאמר, התנצל וממשלת ניגריה הודיעה כי העיתון יוזהר לאחר ש"פרץ את גבולות האחריות העיתונאית".

יצוין כי מדובר בשערורייה השנייה הפורצת לקראת הטקס: לפני מספר חודשים הודיעו נציגות של מספר מדינות שלא יגיעו לטקס בשל היחס לנשים בניגריה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by