בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקלפיות לרשימת הליכוד נפתחו באיחור 
 
 רשימות חסול? לא אצלי. אריאל שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בהצבעות על השינויים בהליכי הבחירות התקבלה ההחלטה להשאיר את התקנון כפי שהוא; הקלפיות ייסגרו בחצות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת החלו היום (ראשון) בחצי שעה איחור. זאת, בשל צו בית המשפט המחוזי שחייב הבוקר את התנועה לקיים הצבעה על מגוון סעיפים שלא נדונו בישיבת המרכז בשבוע שעבר.

השופטת דרורה פלפל קיבלה בכך את עתירתם של חברי מרכז הליכוד מרדכי הלפרין ועוזי כהן. הלפרין דרש לשריין נציג דתי ברשימה, וכהן דרש להרחיב אותה בשני מקומות נוספים. בסופו של דבר לא התקבל שום שינוי, לאחר שההצבעה הסתיימה ברוב של שלושה קולות בלבד נגד השינויים.
 

מתח רב בקרב השרים

רוצה לעבוד עם אבא. עמרי ואריאל שרון (רויטרס)
 רוצה לעבוד עם אבא. עמרי ואריאל שרון (רויטרס)   
2,900 חברי מרכז הליכוד יבחרו היום את רשימת המועמדים של המפלגה לכנסת. בכנסת ה-15 כללה רשימת הליכוד 19 ח"כים בלבד, והסקרים צופים את הכפלת המספר בבחירות הקרובות. בידי חברי המרכז תהיה האפשרות לבחור רשימה של 15 מועמדים, מתוך רשימה של 18, משום שהמקום הראשון והשני משוריינים אוטומטית לשרון ונתניהו, והמקום ה-11 משוריין לאשה.

בקרב שרי הליכוד והח"כים המכהנים שורר מתח רב ורובם מתמודדים בעיקר על הסיכוי שלא ליפול מ-15 המקומות הראשונים, השמורים לרשימה הארצית. מקומות 16 עד 33 שמורים למגזרים שונים, ולכן ח"כים שלא יתברגו גבוה יצנחו למקומות 43 ומטה. המאבק עז במיוחד בין השרים סילבן שלום, לימור לבנת, דני נווה, צחי הנגבי, עוזי לנדאו ורובי ריבלין, שמיקום גבוה יבטיח להם מינוי יוקרתי יותר בממשלה הבאה.

התמודדות דרמטית צפויה גם במקומות השמורים למיגזרים השונים. על המקום של נציג מחוז הנגב מתמודדים שמונה, שהבולטים בהם הם עמרי שרון וליאור קצב. על משבצת הצעירים מתמודדים 11 איש. במקום השמור לנציג תל-אביב יתמודדו שניים מנאמני שרון, איתן סולמי וגדעון סער, מול עו"ד משה רום ממחנה נתניהו. 11 מועמדים מתמודדים על המקום של נציג העולים, ולא פחות מ-16 מועמדות מתמודדות על המקומות המשוריינים לנשים, בהן פנינה רוזנבלום, רוחמה אברהם וגילה גמליאל. יצויין כי בין הנשים מתמודדת גם מוסלמית אחת, אנשראח מחאמיד, מנחל עירון.
 

דילים ורשימות חסול

 
כרגיל בליכוד עיקר המתח נע סביב הדילים, ובשטח מתרוצצות כמה וכמה רשימות מומלצים. הקרב העיקרי הוא בין מחנה שרון לבין מחנה נתניהו.

מקורביו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הכחישו בשבוע שעבר את הידיעות לפיהן הפיצו רשימה של מועמדים לכנסת, ששרון "חפץ ביקרם". המקורות אף אמרו ששרון הורה להגיש תלונה במשטרה נגד הגורמים שהפיצו את הרשימה בשמו.

המחלוקת פרצה בכנס ליכוד בנתניה. בין משתתפי הכנס הופצו גליונות, עליהם הודפסו רשימות של מועמדים, שנחשבים חלק ממחנה שרון. הרשימות הופצו תחת הכותרת "הנבחרת של שרון". מקורבי שרון סיפרו שהגיב בכעס רב על האירוע, ואמר שמדובר בזיוף.

השמות המופיעים ברשימה: סילבן שלום, שאול מופז, ציפי לבני, רובי ריבלין ואהוד אולמרט ברשימה הארצית; איתן סולמי במחוז ת"א; יעקב אדרי במישור החוף; יעקב אפללו במחוז הצפון; דוד עמר במחוז חיפה; יעקב ברדוגו במחוז השפלה; רובי ישראלי במיגזר הצעירים; יחיאל חזן במחוז יש"ע; מיכי רצון בגוש דן; דני דנון במחוז ירושלים ועומרי שרון במחוז הדרום. חסרים ברשימה מועמדים, שנחשבים מקורבים של בנימין נתניהו: לימור לבנת, דני נוה ומאיר שטרית.
 
 

פריימריס גם בבית המשפט

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה ביום שישי את עתירם של יאיר חזן, ראש עיריית אופקים, ואלי בוקר שביקשו לפסול את התמודדותו של עומרי שרון על המקום המשוריין לנציג הנגב ברשימת הליכוד לכנסת.

העותרים טענו כי על בנו של ראש הממשלה להתמודד על המקום המשוריין לנציג המושבים אולם השופטת, חני סלוטקי, קבעה כי בית המשפט אינו אמור להתערב בעניינים פנים מפלגתיים, וכי העובדה ששרון התפקד בסניף שדרות של תנועת הליכוד מכשירה אותו למועמדות על המקום המשוריין לנציג הנגב ברשימת התנועה.

התנועה לאיכות השלטון בישראל עתרה ביום רביעי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת ה-16, השופט מישאל חשין, נגד השר צחי הנגבי ונגד סיעת הליכוד בטענה כי הנגבי השתמש בתעמולת בחירות אסורה המהווה שוחד בחירות. העותרים מבקשים להוציא צו מניעה המורה להנגבי להימנע מהמשך הפצה של מודעה שבה הוא מבטיח לחברי הליכוד ולחברי המרכז לקבל תפקידים אם הליכוד ינצח בבחירות והנגבי יהיה שר בממשלה הבאה.

ועדת הבחירות המרכזית מסרה כי על הנגבי והליכוד להשיב בכתב עד ליום ראשון על עתירת התנועה לאיכות השלטון. לאחר קבלת תגובת המשיבים, יקבע יו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, דיון בנושא. בתוך כך, השר הנגבי דחה הערב את הטענות באמרו כי הוא גאה במינויים וכולם ראויים ונעשו כדין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by