בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש: חיילי צה"ל השתמשו בסמים בזמן פעילות מבצעית 
 
 החיילים בגיזרה קיבלו פקודה לשמור על כוננות גבוהה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לוחמים על גבול לבנון חשודים שהשתמשו בסמים; 7 לוחמי גולני ששירתו במוצבי הר דב כבר נעצרו וצפויים מעצרים נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה הצבאית עצרה לאחרונה שבעה חיילים מגדוד של חטיבת גולני, שאיישו את המוצבים בהר דב, החשודים שבמהלך החודשים האחרונים השתמשו בסמים. כך מדווח היום (ראשון) העיתון "מעריב".

החקירה החלה לאחר בצה"ל התעורר החשש שחיילים משתמשים בסמים בזמן פעילות מבצעית, בשטחים ובגבול לבנון. החקירה בפרשה היתה סמויה במשך שבועות ארוכים, ובשבוע שעבר פתחה מצ"ח בגל מעצרים. בשלב זה, נעצרו כאמור שבעה חיילים המשרתים בתפקידי לחימה וצפויים מעצרים נוספים.

על פי החשד, החיילים השתמשו במריחואנה באופן קבוע, ועישנו בעמדות שמירה, בחדרי המגורים שלהם, ואולי אף תוך כדי פעילות מבצעית נוספת. בשבוע שעבר הוארכו מעצריהם בבתי דין צבאיים.

יצויין כי גזרת הר דב נחשבת לגזרה חמה ביותר, ומוצבי צה"ל ממוקמים במרחק של מאות מטרים בלבד מעמדות של החיזבאללה. אנשי החיזבאללה טוענים, כי מדובר בשטח השייך ללבנון, ומדי כמה חודשים מתבצעת התקפה על עמדות צה"ל באיזור. לפני כ-5 חודשים אף נהרג חייל של גולני בהתקפה כזו.

עקב התרעות חמורות על התקפות צפויות של אנשי החיזבאללה, החיילים בגיזרה קיבלו פקודה לשמור על כוננות גבוהה ועירנות מלאה. החשש בצה"ל הוא, שהשימוש בסמים פוגע בצורה קשה במוכנות של החיילים לקרב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by