בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל קאעידה: מטרתנו - שחרור אדמת פלסטין 
 
 בן לאדן. איומי הטרור בעולם מתגברים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הארגון נטל אחריות לפיגוע בקניה שבו נהרגו 3 ישראלים; משרד החוץ קובע: פראג ותאילנד - יעדים מסוכנים; גל אנטישימיות נוסף בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל קאעידה נטל אחה"צ (ראשון) אחריות לפיגוע שהיה לפני עשרה ימים במומבסה שבקניה, שבו נהרגו 12 בני אדם, בהם שלושה אזרחים ישראלים. באתר האינטרנט של הארגון התפרסמה הקלטה של דובר הארגון ובה הוא מבטיח מתקפות חדשות של הארגון על מטרות במערב. עוד נאמר כי מטרת המתקפות היא שחרור האדמה הפלסטינית והמקומות הקדושים לאיסלאם. חקירת הפיגוע בקניה נמשכת.
 

יעדים מסוכנים לישראלים: פראג ותאילנד

 
תאים של אל קאעידה ושל החיזבאללה מתכוונים לבצע פיגוע נגד ישראלים או נגד מטרות ישראליות בפראג, בירת צ'כיה - כך עולה ממידע שהגיע לגורמי ביטחון ישראליים וזרים ומתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות". גורמי מודיעין במערבם הזהירו את שלטונות פראג מפני פגיעה בתיירים ישראלים באתרים פופולריים ובבתי מלון. בצ'כיה תוגברה בימים האחרונים האבטחה סביב מוסדות זרים ואתרי תיירות.

ההתרעה באה בעקבות שיתוף פעולה של המוסד עם שירותי ביון זרי ומהווה פרט אחד במכלול שלם של ידיעות שהתקבלו החל מנובמבר אשתקד, לפיהן הכריז אירגונו של אוסאמה בן לאדן מלחמה נגד ישראל. יצוין כי פראג הינה אחד מיעדי התיור הפופולריים בקרב ישראלים.

במערכת הביטחון מזהירים תיירים ישראלים גם מפני נסיעות לתאילנד. משרד החוץ הוציא אזהרה לאחר הפיגוע בקניה, שכוון נגד אזרחים ישראלים. האזהרה כללה מדינות נוספות במזה"ת ובמזרח הרחוק, אולם גורמי ביטחון בכירים מעריכים שתאילנד היא המסוכנת ביותר. לאחר שבחודשים האחרונים הפכה לשדה פעולה לארגון וכן לאל-ג'מאעה אל-איסלאמיה האינדונזי. בשלוש השנים האחרונות ביצעו הטרוריסטים במדינה למעלה מ-100 פיגועים ותקיפות בתאילנד.

גל הפיגועים האחרון ברחבי העולם מחזק את הערכת גורמים בינלאומיים כי כל הסימנים מובילים לאל קאעידה. כן נבדק הקשר של הארגון לפיגועים האחרונים בהודו, בנגלדש והפיגוע באי באלי שבאינדונזיה.
 

חשד: אל קאעידה מנסה לבנות תאים בשטחי הרשות

גם בסוף השבוע דווח כי ארגון אל קאעידה מאיים בפיגועי התאבדות בישראל. גורמי מודיעין אמריקנים אומרים כי מידע התקבל מאתר אינטרנט בשם "מוג'הידון.נט", שם נכתב כי הארגון שם לעצמו מטרה לבצע פיגועי התאבדות בשטח ישראל ונגד מטרות ישראליות בעולם. חשד נוסף הוא שהארגון מנסה לבנות תאים בשטחי ישראל: מהתרעות שהגיעו למערכת הביטחון עולה כי קיים שיתוף פעולה בין תאים הקשורים לאירגון אל קאעידה לבין אנשי חיבזבאללה ונעשה ניסיון לאתר תאים רדומים של הארגון בשטחים, על רקע המידע הקיים על ניסיונותיו של אל קאעידה לחדור לאיזורי הרשות הפלסטינית.
 
 

גל נוסף של אנטישימיות ברחבי העולם

בתוך כך, גל נוסף של מעשי אנטישימיות והתנכלויות ליהודים בעולם: בפריגה שבחבל דורדוניה בדרום מערב צרפת, פרצו בסוף השבוע ביריונים לבית כנסת, השחיתו את אולם התפילה המרכזי, קרעו ספרי קודש ושדדו את הקופה במשרד. האירוע התרחש לפנות בוקר בשעה שבית הכנסת היה ריק מאדם. המשטרה הצרפתית פתחה בחקירה ואולם זהותם של האחראים למעשה אינה ידועה.

בבודפשט שבהונגריה התפרעו גלוחי ראש, אנשי אירגון לאומני קיצוני, במהלך טקס הדלקת נרות חנוכה בכיכר מרכזית בבירת הונגריה. המשטרה לא התערבה במהלך ההתפרעות. גלוחי הראש קראו לעבר החוגגים "הונגריה שלנו". האירוע התרחש בזמן שחברי התנועה הימנית הקיצונית קיימו פגישה בסמוך לחגיגות הקהילה היהודית.

מחר מתכננים כ-200 נאו-נאצים להפגין בברלין, בעת ביקורו של נשיא המדינה משה קצב בעיר. הפעילים הקיצוניים מאיימים להפגין תחת הסיסמא ``סלקו את ידיכם מפלסטין`` ולקרוא לגרמניה להפסיק לספק נשק לישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by