בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל ניתקה את קשרי התעופה עם אתיופיה  
 
 ליקויים בהסדרי ביטחון. מטוס אתיופי   
 
חדשות נענע

זאת, בשל ליקויים בהסדרי האבטחה באדיס אבבה; משלחת ישראלית הגיע לאתיופיה כדי לדון בסוגייה, אולם לא זכתה לשיתוף פעולה; הדיון ימשיך בדרג שרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהל התעופה האזרחי הודיע היום (ראשון) על ניתוק קשרי התעופה עם אתיופיה, בשל מחלוקת בנוגע להסדרי אבטחה.

בעקבות ההחלטה, הפסיקה הטיסה הדו-שבועית של "אתיופיאן איירליינס" לישראל את פעילותה. ביום שלישי הודיעה החברה על השהיית טיסותיה לארץ, במחאה על שמנהל התעופה אסר על מטוס שלה לנחות בנתב"ג. האירוע התרחש בתחילת השבוע שעבר. מנהל התעופה הורה להנחית את המטוס בבסיס עובדה שבנגב, משום שקיבל ידיעות על ליקויי אבטחה באדיס.

ביום שישי נפגשו אנשי ביטחון של שתי המדינות בבירת אתיופיה, כדי לדון בהסדרי הביטחון במדינה. הצוות הישראלי דיווח כי האתיופים לא אפשרו לה לבדוק את תנאי הבטיחות בשדה התעופה ולא שיתפו פעולה בדיונים.

משרד החוץ הודיע כי ימשיך במאמצים לשכנע את אתיופיה שתסכים לסידורי האבטחה המיוחדים אשר דורשת ישראל, וכי הדיונים יימשכו בדרג של שרים.

הכשל הביטחוני באדיס נובע מפרויקט בניה, שמתקיים ליד בנין הטרמינל. בשל הבנייה, אין פיקוח ביטחוני על הנוסעים לישראל לאחר שעברו את תהליך הבדיקה והכרטוס, והנוסעים אינם מבודדים לפני עלייתם למטוס. משום כך, גובר החשש שמחבלים יצליחו להסתנן לטיסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by