בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רה"מ: הממשלה הבאה תהייה קטנה מהנוכחית 
 
 תסתפק במקום ה-39. פנינה וחברים (עופר וקנין)   
 
חדשות נענע

אמש בליכוד: המנצח הגדול - צחי הנגבי; נבחר למקום השלישי אחרי שרון ונתניהו; הנגבי: התמיכה בי היא תמיכה בעמדות האידיאולוגיות שלי; אנשי שרון נדחקו מחוץ לעשיריה הראשונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, שב ואומר הערב (שני) כי בכוונתו לצמצם את הממשלה הבאה שיקים באמצעות איחוד תיקים. לדבריו, גם אם יקים ממשלת אחדות, היא תהייה קטנה יותר מהממשלה הנוכחית. שרון אמר את הדברים בוועידת ישראל לעסקים.

אמש נערכו בחירות לרשימת הליכוד לכנסת: השר צחי הנגבי דורג במקום השלישי ברשימה, אחרי רה"מ שרון, ושר החוץ, בנימין נתניהו, שמקומותיהם שוריינו. לדברי הנגבי, התמיכה בו היא הבעת תמיכה של חברי הליכוד בעמדות האידיאולוגיות שהוא מייצג. "אני רוצה להאמין שמדובר בסוג של הבעת אמון בעמדות המדיניות, הביטחונית, הניציות, התקיפות שאני מייצג כל השנים".

במקום הרביעי ברשימה דורג שר האוצר סילבן שלום, אחריו במקום החמישי הח"כ דני נווה, והשרה לימור לבנת במקום השישי. ישראל כץ דורג במקום השביעי, גדעון עזרא במקום השמיני ונעמי בלומנטל במקום התשיעי. סילבן שלום אמר ביחס לדירוגו הגבוה כי "מדובר בתמיכה אמיתית אותה לא הצליח אפילו תפקיד שר האוצר לקלקל".

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, דורג במקום העשירי. המצטרפת החדשה לרשימת הליכוד, גילה גמליאל, דורגה במקום ה-11 ששוריין לאישה ושר הביטחון, שאול מופז, דורג רק במקום ה-12 המאכזב מבחינתו.

נאמנו של נתניהו, יובל שטייניץ, הגיע למקום ה-13, ציפי לבני למקום ה-14, מיקי איתן ל-15, מאיר שטרית ל-16 והשורד הנצחי, דוד לוי, מצא עצמו במקום ה-17. מזכירתו לשעבר של נתניהו, רוחמה אברהם, הגיעה למקום ה-18 ברשימה ומזכיר הממשלה גדעון סער למקום ה-19.

עמרי שרון, בנו של רה"מ אריאל שרון, נבחר למשבצת הנגב במקום ה-27, מיכאל בורולובסקי במקום ה-28 כנציג העולים וגלעד ארדן הגיע למקום ה-30 כנציג הצעירים.
 

מפלה לאנשיו של שרון: אולמרט וריבלין בעשיריה הרביעית

 
המפסידים הגדולים של הערב הם אנשיו המובהקים של ראש הממשלה שרון, ראש העיר ירושלים אהוד אולמרט, שבא כדי להתמודד על צמרת הליכוד והגיע רק למקום ה-33, והשר רובי ריבלין שהגיע למקום ה-37 בלבד.

מועמדים אחרים שהתאכזבו מתוצאות הבחירות הם שר המשטרה לשעבר, אביגדור קהלני, שהגיע למקום ה-43, ראש עירית ת"א לשעבר, רוני מילוא שהגיע למקום ה-47 ושי בזק שהגיע למקום ה-51.

פנינה רוזנבלום נבחרה למקום ה-39.
 

סגירת הקלפיות נדחתה בשעה

הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת הסתיימו הלילה ב-01:30 לאחר שסגירת הקלפיות נדחתה בשעה אחת. קרוב ל-95 אחוזים מחברי המרכז מימשו את זכותם להצביע.

מספר חברי מרכז, בהם עוזי כהן, איימו להגיש עתירה נוספת לבית משפט המחוזי בתל אביב בתביעה לספור מחדש את הקולות בהצבעה שנערכה היום במהלך ועידת הליכוד. בהצבעה הצביעו חברי המרכז על ההצעה לערוך שינויים בשיבוץ השריונים ברשימת המפלגה לכנסת. עם זאת, לא ברור אם העתירה אכן תוגש או שמדובר באיומים בלבד, הנהלת בתי המשפט מסרה כי טרם הוגשה עתירה בנושא.

הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת החלו בשבע שעות איחור. זאת, בשל צו בית המשפט המחוזי שחייב את התנועה לקיים הצבעה על ההצעה לערוך שינויים בשיבוץ השריונים ברשימה, שינויים שלא נדונו בישיבת המרכז בשבוע שעבר. ההצעה לערוך שינויים נדחתה ברוב זעיר של שלושה קולות בלבד. זאת, אף על פי שבספירה הראשונית הושג רוב לעריכת השינויים.

2,900 חברי מרכז הליכוד החלו בסביבות השעה 17:00 לבחור בגני התערוכה את רשימת המועמדים של המפלגה לכנסת. בכנסת ה-15 כללה הרשימה 19 ח"כים בלבד, והסקרים הצופים את הכפלת המספר בבחירות הקרובות עוררו כנראה את תיאבונם של רבים מהמתמודדים. הדבר התבטא בשלל גימיקים, בהם אוהלים רבים, שלטי ענק, ג'ינגלים שונים שהושמעו בווליום גבוה ולעתים בלתי נסבל. עוד כיכבו להקות של תומכי המועמדים, ליצנים ועוד.
 
 

15 מתוך 18

בידי חברי המרכז היתה האפשרות לבחור ב-15 מועמדים, מתוך רשימה של 18. זאת, משום שהמקום הראשון והשני שוריינו לשרון ולנתניהו והמקום ה-11 משוריין לאשה.

מתח רב שרר בקרב שרי הליכוד והח"כים המכהנים. רובם התמודדו בעיקר על מנת לא לצאת מ-15 המקומות הראשונים, השמורים לרשימה הארצית. מקומות 16 עד 33 היו שמורים למגזרים שונים, ולכן ח"כים שלא התברגו במקום גבוה צנחו למקומות 43 ומטה. המאבק היה עז במיוחד בין השרים סילבן שלום, לימור לבנת, דני נווה, צחי הנגבי, עוזי לנדאו ורובי ריבלין, שמיקום גבוה אמור היה להבטיח להם מינוי יוקרתי יותר בממשלה הבאה.

גם במקומות השמורים למיגזרים השונים ההתמודדות היתה דרמטית. על המקום של נציג מחוז הנגב התמודדו 8, הבולטים בהם היו עמרי שרון וליאור קצב. על משבצת הצעירים התמודדו 11 מועמדים. במקום השמור לנציג תל-אביב התמודדו שניים מנאמני שרון, איתן סולמי וגדעון סער, מול עו"ד משה רום ממחנה נתניהו. 11 מועמדים התמודדו על המקום של נציג העולים, ולא פחות מ-16 מועמדות התמודדו על המקומות המשוריינים לנשים, בהן פנינה רוזנבלום, רוחמה אברהם וגילה גמליאל. יצויין כי בין הנשים התמודדה גם מוסלמית אחת, אנשראח מחאמיד, מנחל עירון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by