בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: אנשי אל קאעידה בלבנון מפעילים פלסטינים בעזה 
 
 באמ``ן מעריכים שאל קאעידה מנסה להקים תאי טרור בשטחים. בן לאדן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במערכת הביטחון מעריכים שפליטי הארגון שהגיעו ללבנון מעבירים הנחיות לפיגועים לפלסטינים ברצועה; ערפאת: זהו שקר שנועד לתרץ התקפות ברצועה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הביטחון מעריכים כי פעילים של ארגון אל קאעידה הגיעו ללבנון והם מפעילים משם פלסטינים מרצועת עזה. בשבוע שעבר אמרו ראש הממשלה אריאל שרון והרמטכ"ל רב-אלוף משה יעלון כי לישראל ידוע על פעילי אל קאעידה שנמצאים בשטחים ובלבנון וכי סוכלו ניסיונות שלהם לבצע פיגועים בישראל.

דבריהם של שרון ויעלון מתבססים על הערכה שאנשי אל-קאעידה שנמלטו מאפגניסטן ללבנון, חברו לאנשי חיזבאללה, והם מעבירים בצורה משותפת הוראות לפעילי טרור ברצועה לפיגועים בישראל.

באגף המודיעין בצה"ל מאמינים שכמה אנשי אל קאעידה מעורבים בניסיונות להקים תאי טרור בשטחים. באמ"ן מאמינים גם שהפיגועים שתיכננו לבצע פעילים מוסלמים קצונים בירדן, כגון הכוונה לפוצץ את גשרי הירדן ולתקוף תיירים ועולי רגל נוצרים בליל המילניום, תוכננו והונחו על ידי אנשי אל קאעידה בלבנון, בסיוע החיזבאללה.

בסוף השבוע התקבלו הכחשות מן החיזבאללה וממנגנון הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית לדברי שרון ויעלון, בטענה שאין כל קשר בין ארגוניהם לאל קאעידה. יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, הכחיש היום את הדיווחים בישראל על המצאות אנשי אל קאעידה ברצועת עזה ואמר, כי האשמות ישראל הן תירוץ לנקוט פעולה צבאית נגד הפלסטינים.
 
 
בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס אמר ערפאת, "זהו שקר גדול. שרון רוצה לכסות על ההתקפות הצבאיות שלו נגד הפלסטינים, ועכשיו עם פנים חדשות".

ברשות חוששים שישראל מרבה לדווח על מעורבות של אנשי אל קאעידה ברצועה, כדי להכין את הקרקע לפעולה צבאית נרחבת בעזה בזמן מתקפה אמריקנית בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by