בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סרביה: נכשל הניסיון השלישי לבחור נשיא 
 
 אחוז הצבעה נמוך בפעם השלישית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רק 45 אחוז מבעלי זכות הבחירה בסרביה הגיעו להצביע בבחירות לנשיאות; הנשיא קוסטוניצה טוען לזיופים חמורים שמנעו את בחירותו החוקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נכשל הניסיון השלישי לבחור נשיא בסרביה. המשקיפים הבינלאומיים המפקחים על הבחירות במדינה, הודיעו הבוקר (שני) כי בפעם השלישית לא עבר אחוז ההצבעה את מחסום 50 האחוזים ולכן, על פי חוקת המדינה, תוצאות הבחירות לא תקפות.

הפקחים העריכו כי רק 45 אחוז מכלל בעלי זכות ההצבעה מימשו את זכותם, מספר הזהה לכמות המצביעים בבחירות הקודמות שנערכו באוקטובר.

מתוצאות בלתי רשמיות שהתפרסמו עד כה עולה כי נשיא המדינה הנוכחי, ווז'יסלאב קוסטוניצה, זכה ברוב של 58 אחוז. קוסטוניצה אמר בתגובה שהוא אינו מכיר בתוצאות עקב "הזיופים השערורתיים" שנעשו על ידי ועידת הבחירות המרכזית. הנשיא הוסיף כי הוא שוקל לערער על התוצאות.

הנשיא קוסטוניציה מאשים את יריבו המר, ראש הממשלה זוראן דג'ינדיץ', בחבלה מכוונת בבחירות. לטענתו, מספרם של בעלי זכות ההצבעה נופח בהרבה מעבר למספרם האמיתי, על ידי רישום מתים והכללתם בין הבוחרים, ואף המצאת בוחרים שאינם קיימים כלל. "במצב כזה אף פעם לא נגיע ל-50 אחוז. זה צריך להיכנס לספר השיאים של גינס", אמר קוסטוניצה.

הכישלון השלישי בבחירות בסרביה הן כישלון משמעותי בעיקר לנשיא קוסטוניצה שתפקידו הולך להיעלם מהמפה הפוליטית בקרוב כאשר הפדרציה היגוסלבית (המורכבת מסרביה ומונטנגרו) שהוא עומד בראשה, תתפרק ותוחלף בינואר הקרוב על ידי איחוד חופשי יותר בין שתי המדינות, כחלק מתכנית של האיחוד האירופי.

האדישות של אזרחי סרביה אינה מפתיעה. סרבים רבים ציפו לשיפור מהיר יותר ברמת החיים שלהם, אחרי נפילתו של מילושביץ. המשכורת הממוצעת בסרביה עלתה אמנם, אך היא בקושי מתמודדת מול עליית המחירים במשק, למרות היציבות היחסית של המטבע המקומי, הדינר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by